Dni Otwarte Avargraf i APR Solutions – zaawansowane technologicznie nowe linie produktów

Przegląd

 

Aplikatory Athos do dwustronnej taśmy klejącej i taśmy zrywającej oraz nowoczesne kompaktowe sklejarki Box Plus będą głównymi bohaterami Dni Otwartych firm APR Solutions oraz Avargraf – wyłącznego dystrybutora rozwiązań tego włoskiego producenta na rynku polskim. Odbędą się one w dniach od 25 do 27 października br. w siedzibie Avargraf , przy ulicy Gawota 2D w Warszawie. Prezentowane podczas imprezy maszyny oferowane będą w atrakcyjnych cenach i konfiguracjach, umożliwiających dalszą rozbudowę pod indywidualne potrzeby klienta.

Celem Dni Otwartych jest przede wszystkim zapoznanie uczestników z maszynami o wysokim poziomie zaawansowania technologicznego firmy APR Solutions. Wśród prezentowanych urządzeń będzie składarko-sklejarka do pudełek liniowych Box Plus -1 z automatycznym podajnikiem Plus oraz stołem do automatycznego zbierania na wykładaniu oraz Athos Plus – do automatycznego nakładania każdego rodzaju taśmy dwustronnej na różne podłoża, wyposażona w automatyczny podajnik Plus i dwa aplikatory taśmy.

Składarko-sklejarka Box Plus-1 to maszyna pracująca w formacie 720 x 1020 mm, przeznaczona do składania i sklejania pudełek liniowych, teczek na dokumenty, kopert, pudełek na DVD, a także do insertowania kart, próbek i nakładania taśmy dwustronnej na plakaty czy banery. Maszyny typu Box budowane są w kilku wersjach i znajdują zastosowanie w produkcji pudełek, kopert kurierskich, kopert na płyty DVD z jedną lub dwiema kieszeniami, kopert np. na dokumentację medyczną o specjalnych formatach. Po doposażeniu w aplikatory Rap lub Rap Strip mogą być używane do nakładania taśmy klejącej dwustronnej lub taśmy zrywającej Tear Tape. Maksymalna gramatura wynosi tu od 150 do 400 gram/m² i pozwala na bardzo różnorodną produkcję. Maszyny pracują z prędkością do 120 m/min. Składają się z systemu automatycznego podawania, zespołu niezależnych taśm prowadzących (na których można zainstalować dysze do klejenia) oraz aplikatora taśmy dwustronnej. Falcowanie odbywa się tu za pomocą specjalnych prowadnic. Kolejne istotne elementy wyposażenia tych maszyn – jak podaje firma Avargraf – to narzędzia z kołowymi urządzeniami „Bruco” o regulowanym docisku oraz system automatycznego zbierania na wykładaniu. Maszyny typu Box sterowane są systemem PLC z 7-calowego ekranu dotykowego, a ruchomy elektropneumatyczny system Tripper Plate umożliwia w nich złamywanie prostopadłe. W urządzeniach istnieje możliwość zainstalowania jednego lub dwóch aplikatorów taśmy dwustronnej Rap, aplikatora taśmy zrywającej Rap Strip, insertera do automatycznego wrzucania dodatkowych produktów reklamowych, modułu Vertigo obracającego produkt o 90º oraz systemu 3D, służącego do przekształcania dwuwymiarowego zginania na trójwymiarowe, co pozwala na realizację np. teczek na dokumenty, kopert i innych tego typu produktów o znacznie powiększonej pojemności.

Kolejna z prezentowanych podczas Dni Otwartych maszyn – Athos Plus – przeznaczona jest do nakładania taśmy dwustronnej, akrylowej, piankowej, transferowej, z PVC oraz taśmy zrywającej na każdy rodzaj papieru, kartonu i tektury falistej. Format prezentowanej podczas imprezy maszyny to 800 x 1000 mm. Jest ona opracowana do nakładania taśmy dwustronnej oraz zrywającej w sposób zupełnie automatyczny, dzięki podciśnieniowemu podajnikowi Plus. Wyposażona jest także w podajnik ręczny, który pozwala na pracę z papierem o niskiej gramaturze – od 80 gr/m2. Opcjonalnie można ją przedłużyć o stół do automatycznego zbierania produktu. Prezentowana podczas imprezy maszyna dostarczana jest z dwoma różnymi rodzajami podajników, aby użytkownik w dowolnym momencie mógł wybrać najlepszy rodzaj podawania. Pierwszy z nich to podajnik ręczny, nadający się do pracy z materiałami o niskiej gramaturze, skomplikowanymi wykrojami, materiałami mogącymi wytwarzać pola elektromagnetyczne, a także z małymi nakładami produktów wytwarzanych ręcznie; drugi – podajnik Plus to ciągły, automatyczny podajnik podciśnieniowy, który zwiększa wydajność, sprawiając że produkcja – jak podaje producent – jest bardziej ekonomiczna. Maszyna należy do grupy produktów Athos, które budowane są w różnych wersjach formatowych z podawaniem ręcznym i automatycznym, z zastosowaniem jednego lub więcej aplikatorów Rap zainstalowanych na taśmie transportowej. Sterowane są one systemem PLC z ekranu dotykowego oraz wyposażone w różne rodzaje wykładania, a także zbierania produktu, dzięki któremu arkusze łatwo się wyrównują. Urządzenia znajdują zastosowanie przy produkcji plakatów, kopert, pocztówek, teczek, metek, ramek do zdjęć, pudełek z polipropylenu lub zamykanych na taśmę dwustronną, kalendarzy, teczek reklamowych, pudełek z tektury falistej, katalogów z próbkami tkanin oraz wielu innych. Maszyny pracują na papierze o gramaturze w zakresie 80–800 g/m², a także tekturze falistej o fali A, B, C, E, F, N, EB, EF, oraz PVC, plastiku, akrylu i drewnie o grubości od 1 do 10 mm. Maksymalna prędkość tych urządzeń wynosi 70 m/min.

Wszystkich zainteresowanych prezentacją i poznaniem innowacyjnych rozwiązań firma Avargraf prosi o wypełnienie formularza kontaktowego na stronie: www.avargraf.pl/dni_apr .

 

Kategorie: Poligrafia
Tagi: avargraf

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.