Pojednanie. 12 prawdziwych historii

Przegląd

Wydawnictwo Świętego Wojciecha przedstawia wspaniały zbiór opowiadań, opartych na prawdziwych zdarzeniach i rzeczywistych doświadczeniach.

„Opowiadania to gatunek z przyszłością” napisała ostatnio w tygodniku Polityka Justyna Sobolewska. Być może dlatego, że nasza rozdrobniona rzeczywistość wymaga krótkich, zwartych form, mogących zabieganemu czytelnikowi ukazać w niedługim czasie obraz całości.

 

Pojednanie śledzi kluczowe momenty ludzkiego życia. Chwile, w których ludzie nie wiedzą, co robić; w których rzeczywistość żąda od nich radykalnych decyzji, wzywa ich do zmiany postępowania: żołnierza, który chce uwolnić się od poczucia winy; kobietę, która po trzydziestu latach małżeństwa musi zdecydować, co w jej związku jest naprawdę ważne; nieśmiałego dziennikarza, który staje oko w oko ze stadem słoni i zaczyna zadawać sobie mnóstwo pytań…

Autor z wyczuciem buduje postaci swoich bohaterów, umiejętnie wydobywa ich emocjonalną i duchową głębię. Przygląda im się z bliska, przekonująco pokazując ich uczucia i doświadczenia. Daje nam dwanaście historii, toczących się w bardzo różnych czasach i miejscach, pokazuje pełną skalę ludzkich stanów – od głębokiej rozpaczy po żywą nadzieję. Otwiera nam oczy na to, co pomiędzy czarnym i białym, pomiędzy wrogością i pojednaniem. I pokazuje, że życie między niebem a ziemia ma znacznie więcej odcieni, niż się nam wydaje.

Uwe Schulz – dziennikarz, producent radiowy, pisarz, zapalony kibic, wielki admirator Dietricha Bonhoeffera. Jego programów radiowych słucha codziennie ponad milion osób. Tysiące czytają jego książki – zarówno beletrystyczne, jak i non-fiction. Uwe Schulz uważany jest za „wybitny głos Zachodu”. A przede wszystkim – za chirurga prawdomówności.

 

 

Uwe Schulz

Pojednanie

Dwanaście prawdziwych historii

stron 272

format 130 x 205 mm

cena 29,90 zł

 

 

Kategorie: Literatura, Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.