Merlin Group zdecydował o podniesieniu kapitału

Merlin Group zdecydował o podniesieniu kapitału

Przegląd

Zarząd Merlin Group zdecydował o podniesieniu kapitału zakładowego o kwotę 1 382 tys. zł do 6 515,5 tys. zł. Związane jest to z wykonaniem zobowiązania z umowy inwestycyjnej z 20 czerwca. Wtedy, o czym informowaliśmy czytelników Wirtualnego Wydawcy, Merlin Group zawarł porozumienie z Czerwoną Torebką, FIZ Sowiniec oraz Szósta – Czerwona Torebka SA sp.k., na wykupienie od nich 100 proc. akcji spółki Magnus w upadłości układowej w zamian za objęcie 13,82 mln akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Merlin Group.

Celem transakcji jest przejęcie przez grup Merlin praw do znaku towarowego merlin.pl. Merlin Group wyjaśniał w czerwcu, że nabycie własności 100 proc. akcji spółki Magus zabezpieczy interesy grupy emitenta poprzez przejęcie kontroli nad prawami do znaku towarowego.

Wartość godziwa akcji znajdującej się w upadłości spółki Magus została ustalona na podstawie opinii biegłego rewidenta z 4 lipca na kwotę 14,07 mln zł, w związku z czym cena emisyjna akcji serii H ustalona została na kwotę 1,02 zł każda akcja – czytamy w money.pl

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Merlin

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.