WŁADCY MOKOTOWA. Historia najbardziej brutalnej grupy przestępczej w Polsce!

Przegląd

Kombinat zbrodni to najnowsza książka Ewy Ornackiej. Autorka skupia się w niej nad „Mokotowem”- najbardziej brutalną grupą przestępczą w Polsce! Dzisiaj premiera tej publikacji.

 

Aby napisać tak prawdziwą książkę, Ewa Ornacka musiała zapukać do bram piekieł… Książka szczera, obiektywna… Drastyczna… Tak. Ale taka jest prawda o grupie mokotowskiej”.

Jan Majami Fabiańczyk, były policjant kryminalny

 

Polska mafia ma na swoim koncie wiele krwawych porachunków, ale dwie egzekucje były przełomowe. Pierwsza to zabójstwo Pershinga, szefa grupy pruszkowskiej, podczas jego wyjazdu wypoczynkowego. Druga – żony Bajbusa, powiązanego z grupą mokotowską. Zabijając matkę dwójki dzieci, złamano żelazną zasadę, że w męskich wojnach nie strzela się do rodzin.

 

O „Pruszkowie”, który wydał wyrok na Pershinga, powiedziano i napisano wiele. Prawdę o „Mokotowie”, który zabił Annę, znają nieliczni. Ewa Ornacka opisuje dzieje grupy, która swoją brutalnością, ogromem dokonanych zbrodni, a także układami z policją przez wiele lat paraliżowała świadków i ofiary. Opowiada o rezydentach kolumbijskiego kartelu narkotykowego, o związanym z mafią eks-konsulu Kostaryki i pewnym sprytnym obywatelu Izraela handlującym maszynami do gier hazardowych. O kopalni diamentów, liście śmierci i gangsterskich mogiłach. O liczonych w setkach tysięcy euro okupach, odciętych palcach i złych gliniarzach. A przede wszystkim o ludzkiej krzywdzie, wręcz niewyobrażalnej i bezkresnej.

 

Ewa Ornacka – dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka i współautorka książek Tajemnice zbrodni, Alfabet mafii, Nowy alfabet mafii (REBIS 2013), Wojny kobiet (REBIS 2015) i Pajęczyna strachu (REBIS 2015), scenariusza filmu Świadek Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Prezenterka programu Kobiety i mafia, emitowanego w 2016 roku przez kanał 13 Ulica. Nagrodzona  „Srebrną Kaczką” SDRP za odwagę w opisywaniu mafii.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.