Sąd zgodził się na procedurę sanacyjną Matrasa
Przegląd
- Typ: Rynek Polski
Zgodnie z decyzją sądu z dnia 24 kwietnia, Matras ma rok na przeprowadzenie restrukturyzacji z udziałem nadzorcy sądowego. Okres ten może się wydłużyć, jeśli sąd uzna to za stosowne.
Wierzycielami Matrasa są głównie wydawcy, którzy wnioskowali do sądu o upadłość spółki, większość wniosków została jednak oddalona. Po zaakceptowaniu przez sąd sanacji Matrasa, wydawcy muszą czekać na propozycję układu.
Postanowieniem z dnia 24 kwietnia 2017 r. Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, w postępowaniu o sygn. akt X GR 10/17, otworzył postępowanie sanacyjne spółki akcyjnej Matras z siedzibą przy ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7 w Warszawie, KRS 0000252298.
Sąd oddalił wniosek dłużnika o zezwolenie na wykonywanie zarządu nad całością przedsiębiorstwa w zakresie nieprzekraczającym zakresu zwykłego zarządu.
Sąd określił, że podstawą jurysdykcji sądów polskich jest art. 342 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. poz. 978 ze zm.) oraz uznał postępowanie upadłościowe Matras S.A. za główne postępowanie upadłościowe w rozumieniu art. 342 ust. 3 ustawy Prawo restrukturyzacyjne. Sąd zarejestrował postępowanie restrukturyzacyjne pod sygn. akt X GRs 5/17.
Sąd wyznaczył Sędziego komisarza w osobie SSR Ewy Królikowskiej Saks oraz zarządcę w osobie Piotra Głodka (numer licencji doradcy restrukturyzacyjnego 102).
Zażalenie na postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego przysługuje wierzycielowi w terminie tygodnia od dnia obwieszczenia postanowienia w “Monitorze Sądowym i Gospodarczym” a wierzycielowi, którego siedziba lub miejsce zwykłego pobytu w dniu otwarcia postępowania znajdowały się za granicą w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia wyłącznie w części dotyczącej jurysdykcji sądów polskich.
Artykuły powiązane:
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.