Hybrydowa maszyna cyfrowa Digital Series firmy Mark Andy z prestiżową nagrodą za innowacyjność technologiczną FTA

Przegląd

Stworzona przez Mark Andy hybrydowa maszyna Digital Series, bazująca na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej, otrzymała prestiżową nagrodę Technical Inonovation Award 2017 stowarzyszenia Flexographic Technical Association (FTA). Jest ona przyznawana dorocznie firmom bądź osobom, wprowadzającym na rynek innowacyjne rozwiązania, procesy lub technologie, w znaczącym stopniu wpływające na potencjał i rozwój całej branży fleksograficznej.

Mark Andy Digital Series to tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z modułami drukującymi w technice inkjet UV oraz dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania. Rozwiązanie to jest skierowane do drukarń etykietowych, poszukujących maszyn, które umożliwią im zwiększenie wydajności produkcji, elastyczności realizowanych działań, a także zaoferują potencjał niedostępny w przypadku już istniejących, pracujących osobno maszyn fleksograficznych i/lub cyfrowych.
„Otrzymana nagroda to dla całej firmy Mark Andy prawdziwy zaszczyt – mówi Kevin Wilken, CEO amerykańskiego przedsiębiorstwa. – Jest nam niezmiernie miło, że stowarzyszenie FTA doceniło nasze działania, zmierzające do synergii obu technologii, które z historycznego punktu widzenia uznawano za konkurencyjne. Udało nam się zaproponować rozwiązanie oferujące najwyższą elastyczność, wydajność i zyskowność. Nagroda FTA pokazuje jeszcze jedno: że cała branża wciąż ewoluuje i jest to rozwój niezwykle ekscytujący w kontekście przyszłości drukarń etykietowych i opakowaniowych”.

Digital Series to platforma, którą można w pełni skonfigurować i dopasować do indywidualnych oczekiwań klienta. Co więcej, jest to rozwiązanie modułowe, pozwalające na dodawanie w trybie in-line zespołów fleksograficznych (umożliwiających np. foliowanie, laminowanie, wykrawanie czy nadrukowywanie kolorów specjalnych) wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Owa modułowość oznacza łatwą rozbudowę maszyny, wraz z pojawianiem się na rynku kolejnych rozwiązań w obszarze druku cyfrowego i fleksograficznego. Dzięki temu użytkowane rozwiązanie ma szansę być cały czas aktualne względem nowych trendów i nowinek technologicznych wprowadzanych na rynek.

Korzyści zapewniane przez maszyny hybrydowe skłoniły firmę Mark Andy do systematycznej rozbudowy jej portfolio w zakresie druku cyfrowego. Poza nagrodzoną Digital Series, w jego skład wchodzą również: maszyna etykietowa Digital One (która miała swoją premierę na targach Labelexpo Americas 2016) oraz kolejna opcja, oferowana pod nazwą Digital +3600. Jest to część stale rozwijanego przez firmę programu, w ramach którego istniejące maszyny fleksograficzne są wzbogacane o moduły drukujące w technologii cyfrowej.
Obecnie na całym świecie pracuje ponad 40 urządzeń hybrydowych dostarczonych przez Mark Andy, m.in. w Polsce. Firma wciąż dokłada starań, by wprowadzać na rynek rozwiązania, oferujące najwyższą jakość i wydajność, a jednocześnie poprawiające zyskowność ich użytkowników.
Ray Dickisnon, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju biznesu w obszarze rozwiązań cyfrowych Mark Andy, dodaje: „Jesteśmy niezwykle dumni z faktu uzyskania tak prestiżowego wyróżnienia, jakim jest nagroda FTA. Zwłaszcza iż stanowi ona potwierdzenie tego, że aktywnie uczestniczymy w podnoszeniu innowacyjności całej branży druku fleksograficznego. Nasza firma otrzymywała już w przeszłości nagrody za rozwiązania technologiczne, jednak tegoroczne wyróżnienie ze strony FTA odbieramy w sposób szczególny”.

Maszynę Digital Series można obejrzeć w pracy „na żywo” odwiedzając europejskie centrum demonstracyjne Mark Andy Europe w Warszawie. Pod poniższym linkiem znajduje się formularz dla osób zainteresowanych indywidualną prezentacją: http://info.markandy.com/request-a-demo.
Warto dodać, że zalety technologii hybrydowej oferowanej przez Mark Andy poznali goście odbywających się przed miesiącem w Warszawie trzydniowych Dni Otwartych. Prezentowana podczas tego wydarzenia produkcyjna maszyna Digital Series została wyposażona w moduł inkjetowy (drukujący w trybie CMYK z dodatkową bielą) oraz trzy zespoły fleksograficzne (jeden zainstalowany przed, zaś dwa pozostałe – po module cyfrowym). Jej pokazy spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem ponad 300 gości z niemal 20 krajów, którzy dotarli na to wydarzenie.

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Mark Andy

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.