Łukasz Michalski dyrektorem PIW

Łukasz Michalski dyrektorem PIW

Przegląd

Dr Łukasz Michalski, historyk, został powołany na stanowisko dyrektora Państwowego Instytutu Wydawniczego. Nominację odebrał 20 marca 2017 r. z rąk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Magdaleny Gawin. Obowiązki dyrektora PIW przejmie 21 marca br. Michalski zastąpi na tym stanowisku Wioletę Mikołajewską.

Wcześniej dr Łukasz Michalski pracował m. in. w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie współtworzył ekspozycję oraz był pierwszym szefem działu edukacyjnego MPW, a także w Instytucie Pamięci Narodowej, gdzie jako zastępca dyrektora Biura Edukacji Publicznej odpowiadał za edukację historyczną i wydawnictwa. Wykładał także przez 4 lata w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Naukowo zajmuje się świadomością historyczną Polaków oraz związkami literatury i historii. Od grudnia 2015 roku do chwili obecnej pełnił funkcję doradcy Podsekretarz Stanu w MKIDN prof. Magdaleny Gawin.

Państwowy Instytut Wydawniczy, jedno z najstarszych wydawnictw polskich, 19 stycznia 2017 r. stał się państwową instytucją kultury. Do jego zadań należy trwała ochrona, zabezpieczenie i upowszechnianie dziedzictwa literatury polskiej i światowej, z uwzględnieniem klasyki, w opracowaniach krytycznych, oraz dorobku kulturalnego PIW, a także prowadzenie działań wydawniczych, promocyjnych i edukacyjnych w tym zakresie.

Przez ponad 70 lat PIW był jednym z największych i najbardziej znanym wydawcą literatury pięknej krajowej i zagranicznej. Posiada zasoby dóbr kultury o wysokich walorach estetycznych i poznawczych, mające znaczenie dla polskiego dziedzictwa kulturowego, które wymagają trwałej ochrony, zabezpieczenia jak i upowszechnienia.

 

MKiDN

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.