Młodości szczęśliwa – zbiór opowiadań z cyklu „Zza zasłony czasu” Zdzisława Brałkowskiego

Przegląd

więcej o książce na stronie http://www.psychoskok.pl/produkt/mlodosci-szczesliwa

Książka „Młodości szczęśliwa” to zbiór opowiadań zapoczątkowujący cykl „Zza zasłony czasu”. Pozycja skierowana jest do młodzieży oraz dorosłych czytelników.

Poszczególne opowiada odnoszą się do wspomnień autora- narratora, który „zabiera” czytelników w lata 60. i 70. XX wieku. Cofając się w przeszłość bardzo szybko zrozumiemy, że choć w ówczesnym czasie obowiązywały bardziej rygorystyczne zasady młodzież i dzieci potrafiły uatrakcyjniać sobie życie.

Brak wielu znanych nam z codzienności gadżetów i form spędzania czasu wolnego nie stanowił większej przeszkody, i zdaje się, ze choć skromniej, żyło się naprawdę dobrze. Nauczyciele mieli prawo wymagać i nauczać „twardą ręką” co oczywiście nie przeszkadzało uczniom realizować szalonych pomysłów.

zajrzyj na stronę

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/dla-butelka-zawsze-polowie-pelna-a-polowie-pusta-wywiad-ze-zdzislawem-bralkowskim

Książka napisana została niezwykle lekko. Każdą z wspominanych historii opowiada narrator, najpierw z pozycji chłopca, a z czasem młodzieńca. Sytuacje śmieszne przeplatają się z tymi całkiem poważnymi, podwórkowe przygody ze szkolnymi zmaganiami i historiami rodzinnymi.

Młodzież, która sięgnie po książkę „Miłości szczęśliwa” będzie mogła poczynić porównania ówczesnych realiów z obecnymi. Wielu dorosłych czytelników natomiast przywoła bezcenne wspomnienia.

Autor, Zdzisław Brałkowski wychował się w Grudziądzu, dlatego w tle przewija się historia miasta, która doskonale obrazuje ówczesne realia Polski i świata.

Odwiedź stronę autora na Facebooku

https://www.facebook.com/zetbeka

Odwiedź naszą stronę

Wydawnictwo Psychoskok

Zapraszamy na nasz Fanpage na Facebook

https://www.facebook.com/WydawnictwoPsychoskok

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.