Odkryj tajemnice Dolnego Śląska w książkach Jolanty Marki Kalety

Przegląd

 

Książki Jolanty Marii Kalety dostępne w księgarni internetowej bonito

http://bonito.pl/autor/kaleta+jolanta+maria/0

Jolanta Maria Kaleta – zyskująca coraz większe uznanie wśród czytelników, pisarka skupiająca się na tematyce związanej z Dolnym Śląskiem i Wrocławiem. Autorka wydała dotychczas 11 pozycji, jedną z najpopularniejszych jest „Strażnik bursztynowej komnaty”.

Autorka z Wrocławiem związała nie tylko swoje życie osobiste, ale również – zawodowe. Pracowała w muzeum, uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie, a przede wszystkim – od zawsze pisała. W jej powieściach sensacyjno-kryminalnych to właśnie Wrocław zajmuje od czołowe miejsce. Akcja większości z nich, a nawet, jeśli wydarzenia rozgrywają się z dala od Wrocławia (co ma miejsce choćby w powieści „Testament Templariusza”), miasto jest obecne  we wspomnieniach bohaterów. Po jakie książki Kalety warto więc sięgnąć w pierwszej kolejności, aby się o tym przekonać?

Powieści pisarki zawierają wiele historycznych wątków, w których odkrywa przed czytelnikami tajemnice ukochanego Dolnego Śląska. Bohaterowie jej książek dostarczają wiele niezapomnianych wrażeń z licznych przygód, przed jakimi stawia ich autorka.

 

W licznych wywiadach Jolanta Maria Kaleta często mówi, iż jest:

zafascynowana urodą regionu, swojej małej Ojczyzny, a także jego tajemnicami, tutaj umieszcza akcje swoich powieści. Aby nie popaść w rutynę i jednostronność, od czasu do czasu posyła swoich książkowych bohaterów w inne, mniej lub bardziej odległe miejsca.”

W jej dorobku literackim znajduje się wiele interesujących, cenionych przez czytelników powieści: Kolekcja Hankego, Testament Templariusza, Strażnik Bursztynowej Komnaty, Duchy Inków, Złoto Wrocławia, Lawina, Obcy w antykwariacie, Operacja Kustosz, Wrocławska Madonna, W cieniu olbrzyma. Niebawem autorka wyda kolejną powieść, tym razem o tajemnicach jakie kryje kompleks Riese w Górach Sowich, ale o tym wkrótce. Tymczasem poznajcie dorobek literacki Jolanty Marii Kalety.

Zapraszamy na stronę Jolanty Marii Kalety

https://www.facebook.com/JolantaMariaKaleta

Zostań fanem twórczości Jolanty Marii Kalety

https://www.facebook.com/groups/1485836671740496

Poznaj autorkę i jej dorobek literacki

http://www.psychoskok.pl/autorzy/jolanta-maria-kaleta

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.