Empik planuje otwierać kilkanaście salonów nowego, mniejszego formatu rocznie

Empik planuje otwierać kilkanaście salonów nowego, mniejszego formatu rocznie

Przegląd

Dzisiaj, Empik – otwiera pierwszy salon w nowym formacie Empik Future Store.

Pierwszy sklep w nowym formacie Empik Future Store otworzymy w warszawskiej Galerii Mokotów, jego powierzchnia wynosi blisko 1 000 m2. Pilotażowy salon w tym koncepcie otworzyliśmy w Katowicach w czerwcu, jest to placówka średniej wielkości, jej powierzchnia wynosi 550 m2. Planujemy rozwój nowego formatu, w tym roku otworzymy jeszcze jeden sklep w Galerii Posnania w Poznaniu – 19 października. W przyszłym roku wszystkie otwarcia będą już w nowym koncepcie” – powiedziała ISBnews/ISBhandel prezes.

Salony będą miały od ok. 250-300 do 700-800 m2. W 2017 r. sieć powiększy się o 12-15 nowych salonów w formacie Future Store. W tym roku Empik powiększy się w sumie o 14 placówek, w ubiegłym przybyło 15.

Poziom inwestycji w każdy sklep jest zależny od uwarunkowań lokalizacji i może sięgnąć kilku milionów złotych w przypadku największych salonów. Zwrot z inwestycji powinien nastąpić w okresie do 3 lat, poinformowała ISBnews/ISBhandel prezes Empik Ewa Szmidt-Belcarz.

Planujemy także przez najbliższe 3-4 lata 30 największych naszych salonów przemodelować na nowy format. W pierwszej kolejności będą to największe Empiki. W przyszłym roku: 5-6 lokalizacji” – poinformowała także prezes.

Obecnie działa ponad 230 salonów Empik.

Kategorie: Rynek Polski, Unassigned
Tagi: EMPiK

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.