Empik planuje otwierać kilkanaście salonów nowego, mniejszego formatu rocznie

Empik planuje otwierać kilkanaście salonów nowego, mniejszego formatu rocznie

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Dzisiaj, Empik – otwiera pierwszy salon w nowym formacie Empik Future Store.

Pierwszy sklep w nowym formacie Empik Future Store otworzymy w warszawskiej Galerii Mokotów, jego powierzchnia wynosi blisko 1 000 m2. Pilotażowy salon w tym koncepcie otworzyliśmy w Katowicach w czerwcu, jest to placówka średniej wielkości, jej powierzchnia wynosi 550 m2. Planujemy rozwój nowego formatu, w tym roku otworzymy jeszcze jeden sklep w Galerii Posnania w Poznaniu – 19 października. W przyszłym roku wszystkie otwarcia będą już w nowym koncepcie” – powiedziała ISBnews/ISBhandel prezes.

Salony będą miały od ok. 250-300 do 700-800 m2. W 2017 r. sieć powiększy się o 12-15 nowych salonów w formacie Future Store. W tym roku Empik powiększy się w sumie o 14 placówek, w ubiegłym przybyło 15.

Poziom inwestycji w każdy sklep jest zależny od uwarunkowań lokalizacji i może sięgnąć kilku milionów złotych w przypadku największych salonów. Zwrot z inwestycji powinien nastąpić w okresie do 3 lat, poinformowała ISBnews/ISBhandel prezes Empik Ewa Szmidt-Belcarz.

Planujemy także przez najbliższe 3-4 lata 30 największych naszych salonów przemodelować na nowy format. W pierwszej kolejności będą to największe Empiki. W przyszłym roku: 5-6 lokalizacji” – poinformowała także prezes.

Obecnie działa ponad 230 salonów Empik.

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Rynek Polski, Unassigned
Tagi: EMPiK

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.