Wirtualny Wydawca Patronem Medialnym 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

Przegląd

20. targi w Krakowie 2016

Z przyjemnością informujemy, ze Wirtualny Wydawca objął patronatem medialnym tegoroczne 20 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 27-30 października 2016 r. Targi, wpisując się w program promocji czytelnictwa, są otwarte dla szerokiej publiczności, a w trakcie ich trwania wystawcy prowadzą sprzedaż detaliczną książek tradycyjnych i elektronicznych, jak i wszelkiego rodzaju akcesoriów czytelniczych.

Do grona wystawców należą: wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, instytucje kultury, stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce, dystrybutorzy mediów elektronicznych dedykowanych czytelnikom, drukarnie oraz producenci papieru. W 2014 roku w imprezie uczestniczyło 696 wystawców (w tym kilkudziesięciu wydawców zagranicznych) i prawie 60 000 miłośników książek.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to impreza różnorodna i wielopłaszczyznowa

– oferta wydawnicza polskich i zagranicznych wydawnictw,
– warsztaty i panele dedykowane branży wydawniczo-księgarskiej,
– spotkania z autorami na stoiskach wydawców i w salach seminaryjnych,
– konkursy, wystawy,
– formuła święta książki w całym Krakowie (spotkania, happeningi literackie, spektakle teatralne, koncerty odbywające się poza terenami targowymi).

Rośniemy w siłę – liczby mówią same za siebie

Historia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zaczyna się w 1997 r. Przed pierwszą edycją optymiści twierdzili, że będzie dobrze, jak uda nam się nakłonić do udziału 70 wydawców. Pozyskaliśmy 140. Dziś jest ich ponad cztery razy więcej. A rosnąca z  roku na rok liczba zwiedzających świadczy bardzo dobrze o kondycji polskiego czytelnictwa i pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłe edycje Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

W roku 2016 Gościem Honorowym jest Izrael.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.