Seminarium dla wydawców zagranicznych

Seminarium dla wydawców zagranicznych

Przegląd

Instytut Książki, od kilku lat zaprasza zagranicznych wydawców, których namawia na wydawanie polskich książek. W tym roku przyjechali wydawcy z Wielkiej Brytanii oraz tłumacze literatury polskiej na angielski. To już szósta edycja tego organizowanego przez Instytut seminarium, w trakcie którego prezentuje zagranicznym redaktorom i agentom literackim polską literaturę i rynek wydawniczy.

Podczas dwu dni wykładów i spotkań w domu pracy twórczej przy Instytucie Książki  goście przejdą przyspieszony kurs polskiej literatury i spotkają się z polskimi autorami: Elżbietą Cherezińską, Jackiem Dukajem, Małgorzatą Szejnert i Szczepanem Twardochem. W seminarium udział wezmą także zaproszeni redaktorzy czołowych polskich wydawnictw, którzy będą mieli okazję do nawiązania kontaktów z zagranicznymi domami wydawniczymi.

Wśród gości zaproszonych z zagranicy znajdują się przedstawiciele wydawnictw brytyjskich: Fourth Estate, Harvill Secker, Maclehose Press, Pushkin Press, Simon and Schuster, Portobello Books, Hodder & Stoughton. Udział wydawców z Wielkiej Brytanii związany jest z przygotowaniami do udziału Polski w roli gościa honorowego na targach London Book Fair 2017.

 

 

Instytut Książki

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.