Lato z kryminałem i sensacją W.A.B.!

Lato z kryminałem i sensacją W.A.B.!

Przegląd

Lato z kryminałem i sensacją W.A.B.!

Mroczna seria oraz Fabryka Sensacji od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem polskich czytelników, dlatego przygotowaliśmy dla Was kilka wyjątkowych tytułów na lato:

Czerwiec:

Portret wisielca, Marcin Wroński

mroczna seria

Ósmy kryminał historyczny z lubelskiego cyklu.

Lublin, połowa lat trzydziestych XX wieku, napięcia społeczne i trudne czasy sanacji.

Tym razem Komisarz Zyga Maciejewski prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch samobójstw młodych ludzi ucznia lubelskiej jesziwy i studenta KUL-u. Władze obu uczelni zrobią wiele, by zatuszować sprawę.

Nakładem W.A.B. ukazały się następujące tomy: Morderstwo pod cenzurą, Kino Venus, A na imię jej będzie Aniela, Skrzydlata trumna, Pogrom w przyszły wtorek, Haiti, Kwestja krwi.

Cicha fala, Gianrico Carofiglio

Przekład: Mateusz Kłodecki

mroczna seria

Walka z bezwzględnymi przestępcami, funkcjonariusz jednostki antynarkotykowej na skraju załamania nerwowego i wstrząsająca zbrodnia. Kameralna, poruszająca powieść kryminalna w klimacie noir, której bohaterami są zwykli ludzie.

Roberto Marias pół życia spędził walcząc z brutalnymi gangsterami. Bez mrugnięcia okiem przyglądał się najbardziej bestialskim zbrodniom. Nic nie było w stanie go złamać. Liczyła się tylko misja zdobycie materiałów potrzebnych do aresztowania bandytów. Pewne wydarzenie rozbiło jednak jego psychikę w pył.

Gianrico Carofiglio zdobył światowy rozgłos dzięki serii kryminalnej z mecenasem Guerrierim: Świadek mimo woli, Z zamkniętymi oczami, Ponad wszelką wątpliwość oraz bestsellerowy we Włoszech czwarty tom Ulotna doskonałość.

Lipiec:

Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć, Dror A. Mishani

Przekład: Anna Halbersztat

mroczna seria

Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i policjant, którego nikt nie jest w stanie zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo o zabójstwo!

Dror Mishani wirtuozersko zaplata intrygę przekładając śledztwo scenami z prywatnego życia komisarza i pewnej rodziny, której problemy wykraczają poza codzienność, a niektórzy jej członkowie budzą daleko idące podejrzenia.

W Polsce ukazały się dwie powieści autora: Chłopiec, który zaginął i Możliwość przemocy.

Sierpień:

Biała wódka, czarny ptak, Wiesław Weiss

mroczna seria

Biała wódka, czarny ptak to świetny przykład rasowego kryminału, gdzie najnowsza historia miesza się z nieco starszą. Bezbłędnie opisane realia pozwalają się wtopić w zagadkę kryminalną, jakby ta działa się wokół nas. Intryga jest przez to wciągająca i ani się obejrzysz, jak żałujesz, że dobrnąłeś do końca. Kazik Staszewski

13 grudnia 1981 roku gdzieś w Polsce znika znana niemiecka pisarka Anna Eckart. Jej synowa, Polka, prosi warszawskiego dziennikarza, by przeprowadził prywatne śledztwo. Mężczyzna trafia na ślad pisarki w małym mieście w zachodniej Polsce. Nie wie, że rozwiązania zagadki zaginięcia Anny Eckart powinien szukać w przeszłości w czasach, kiedy Adolf Hitler przywrócił Niemcom dawny blask.

„Biała wódka, czarny ptak” to debiutancka powieść Wiesława Weissa, dziennikarza muzycznego, współzałożyciela i redaktora naczelnego miesięczników Tylko Rock i Teraz Rock, głosu Trójki, autora kilku książek:  Rock. Encyklopedia, Sztuki rebelii, zbioru O krowach, świniach, robakach oraz wszystkich utworach Pink Floyd, Kult. Biała księga.

Hipotermia, Arnaldur Indri?ason

Przekład: Jacek Godek          

mroczna seria

To oczywiste samobójstwo. A jednak Komisarz Erlendur ma duże wątpliwości i zaczyna nieoficjalne śledztwo. Najnowszy kryminał popularnego islandzkiego pisarza, Arnaldura Indri?asona!

Maria nie była typem osoby, która targnęłaby się na swoje życie tak twierdzili jej przyjaciele i mąż. A jednak zarówno lekarz, jak i policja zgodnie orzekają, że to oczywiste samobójstwo. Mimo to komisarzowi Erlendurowi jej śmierć nie daje spokoju, zaczyna prowadzić nieoficjalne śledztwo. Wyniki rozmów z bliskimi zmarłej bardzo go zaskakują okazuje się, że Maria nie tylko fascynowała się tym, co dzieje się po śmierci, ale także spotykała się z medium.

Polecamy też poprzednie kryminały autora: W bagnie, Grobowa cisza, Głos, Jezioro, Zimny wiatr.

Złoty pociąg, Krzysztof Kopka

Seria: Fabryka Sensacji

Bezwzględni poszukiwacze skarbów nie cofną się przed niczym Ciąg dalszy przygód bohaterów serialu TVP2 Komisja Morderstw!

Legendarny pociąg pełen skarbów, który 60 lat temu miał zostać ukryty przez wycofujących się hitlerowców, znów budzi emocje w całej Polsce. Tymczasem inspektor Maciej Stasiński odkrywa, że brutalnie zamordowany starszy mężczyzna, były funkcjonariusz milicji, przed laty zajmował się sprawą złotego pociągu na zlecenie generała Kiszczaka. Bez wątpienia jego śmierć nie jest przypadkowa

Krzysztof Kopka pisarz, tłumacz, reżyser, autor adaptacji, krytyk, aktor, dziennikarz, dyrektor artystyczny, kierownik literacki. Jego najsłynniejszy utwór to Ballada o Zakaczawiu, stworzył serię adaptacji Szekspira: od Koriolana, przez Otella, po Hamleta. Księcia Danii. Ostatnio przełożył na język teatru powieść kryminalną Marka Krajewskiego Koniec świata w Breslau.

Kategorie: Literatura
Tagi: Foksal, W.A.B.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.