„Dziewczyny”( The Girls) Emmy Cline trafił na #3 miejsce Listy Bestsellerów New York Timesa w pierwszym tygodniu sprzedaży

Przegląd

dziewczynyTytuł:  Dziewczyny

Autor: Emma Cline

Tytuł oryginału: The Girls

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś

ISBN: 978-83-7999-795-5

Premiera: 14 września 2016

Książka dostępna także jako e-book

 

Ponadczasowy portret dziewczyn – kruchych i silnych, pragnących przynależności i dojrzewających do bycia kobietami – i tego szczególnego momentu w ich życiu, kiedy wszystko może potoczyć się w przerażająco złym kierunku.

Północna Kalifornia, pełen przemocy koniec lat 60. XX wieku. Na początku lata samotna i wrażliwa nastolatka Evie Boyd widzi w parku grupę dziewcząt. Od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny; jak magnes przyciąga ją zyskująca złą sławę sekta oraz mężczyzna będący jej charyzmatycznym liderem. Ich ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane, Evie odbiera je jednak jako egzotyczne, ekscytujące i energetyczne – to miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Wkrótce obsesja Evie na punkcie Suzanne przybiera na sile; spędzając coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia, dziewczyna nie uświadamia sobie nawet, że z każdym krokiem jest coraz bliżej niewiarygodnej przemocy…

 

Debiut powieściowy Emmy Cline wręcz emanuje świeżą, poruszającą, połyskliwą prozą. Dziewczyny ogłaszają pojawienie się niezwykłego nowego głosu w amerykańskiej literaturze”.

Jennifer Egan

 

Dziewczyny to uwodzicielska i wstrząsająca historia o dojrzewaniu, ukuta ze zdań tak pięknych jak klejnoty… Urzekająca. Cline wspaniale odwzorowała topografię spustoszonego samotnością nastoletniego serca”.

The New York Times

Kategorie: Literatura
Tagi: Sonia Draga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.