Kultowa księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 pod szyldem BookBooka

Kultowa księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 pod szyldem BookBooka

Przegląd

Kultowa księgarnia przy ul. Wiejskiej 14, dawny „Czytelnik”, od lat istnieje w świadomości warszawiaków jako jeden z najważniejszych ośrodków literackich w stolicy. Przez lata księgarnię odwiedzały osoby związane z literaturą  m.in. Henryk Bereza, Janusz Głowacki, Tadeusz Konwicki, do księgarni zaglądał też m.in. Gustaw Holoubek. Ze względu na lokalizację, klientami księgarni często są również politycy.

Mimo upływu lat i zmian własnościowych, księgarnia zachowuje swoją autonomię i niepowtarzalny charakter. To właśnie tutaj czytelnicy znajdują klasykę literatury, książki filozoficzne i historyczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tomiki poezji i książki młodych, debiutujących polskich autorów. Sekretem księgarni jest ogromna dbałość o potrzeby klientów, którą zapewnia doskonała, znająca się na swoim fachu obsługa na czele z kierowniczką księgarni Anną Marszewską, laureatką nagrody „Ikar” za podtrzymywanie tradycji stołecznego księgarstwa.

Księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 należy do ogólnopolskiej sieci księgarń Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o., którego właścicielem od listopada 2015 r. jest Porozumienie Kultura Sp. z o.o. Spółka Porozumienie Kultura powstała w czerwcu 2015 r. Tworzy ją w tej chwili dziewięciu udziałowców: dwie osoby fizyczne (Kristof Zorde, Elżbieta Pustoła), sześć wydawnictw (Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, Publicat, Rebis, Zysk i S-ka) oraz hurtownia książek Super Siódemka. To pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarń. Księgarnia przy Wiejskiej 14 jest pierwszą księgarnią w Warszawie, która zaistnieje pod marką BookBook. W jej ślad pójdą pozostałe księgarnie sieci Dom Książki, m.in. warszawski MDM oraz księgarnie z rejonu Białegostoku, Trójmiasta, Małopolski czy Górnego Śląska.

Dzięki bliskiej współpracy z wydawcami z grupy Porozumienie Kultura księgarnie BookBook będą miały do zaoferowania klientom szeroką ofertę kulturalną, zaś korzystając z wieloletniej tradycji księgarskiej Domów Książki, sieć BookBook położy nacisk na zachowanie w księgarniach przyjaznej, rodzinnej atmosfery i fachowej obsługi doświadczonych księgarzy z pasją. Równocześnie sieć BookBook będzie aktywnie działać na rzecz promocji czytelnictwa m.in. wykorzystując multimedia (zapraszam do obejrzenia pierwszego reportażu ze spotkania autorskiego z Katarzyną Puzyńską sygnowanego marką BookBook

 

Oficjalne otwarcie w środę 20 kwietnia o godz. 12.00.

Z okazji inauguracji BookBooka 20 kwietnia księgarnia Wiejska 14 będzie gościć literatów, których książki są niekwestionowanymi faworytami czytelników. Wśród gości znajdą się m.in.:

-Józef HEN

-Jerzy PILCH

-Michał KOMAR

-Stefan SZCZEPŁEK

-Jerzy IWASZKIEWICZ

-Jerzy KISIELEWSKI

-Anna KRÓL

-Krystyna KOFTA

-Hanna BAKUŁA

Wydarzenie uświetni wystawa prac Rosława Szaybo, plakacisty, fotografa i projektanta okładek płyt oraz książek.

W trakcie spotkania będzie możliwość indywidualnej rozmowy z autorami oraz otrzymania autografów. Przez cały dzień będzie również obowiązywać rabat 30% na całą ofertę księgarni.

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.