Amazon sprzedaje polskie centrum logistyczne

Amazon sprzedaje polskie centrum logistyczne

Przegląd

Amazon sprzedał za około 70 mln euro pierwsze centrum logistyczne na terenie Polski. To obiekt w Bielanach Wrocławskich. Kupującym jest firma GLL Real Estate Partners.

Zobowiązaliśmy się do utworzenia długofalowych miejsc pracy w Polsce i ta transakcja nie zmienia naszego zaangażowania w prowadzenie działalności w polskim rynku. W naszej historii przeprowadziliśmy wiele tego rodzaju transakcji na całym świecie, zwłaszcza, że są one standardem, w sektorze w którym prowadzimy działalność – Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazon Polska.

Centrum logistyczne w Bielanach Wrocławskich ma powierzchnię 95 tys. m kw. Koszt budowy, na początku 2014 r., określono na ok. 65 mln euro. W latach 2014 – 2015 Amazon uruchomił w Polsce trzy centra logistyczne – dwa w Bielanach Wrocławskich oraz jedno w Sadach pod Poznaniem. W ośrodkach zatrudniono łącznie ok. 3,5 tys. osób.

GLL Real Estate Partners na terenie Polski posiada m.in. projekty biurowe Green Day, Kazimierz Office Center, Liberty Corner, Marynarska Point II, Griffin House oraz Renaissance. Firma zarządza łącznie aktywami o wartości ponad 5 mld euro.

 

 

źródło:  PlusHR

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Amazon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.