PWN przejmuje prawa do publikacji WNT

PWN przejmuje prawa do publikacji  WNT

Przegląd

13 stycznia 2016 roku Wydawnictwo Naukowe PWN SA, zawarło umowę przeniesienia wszystkich praw, które przysługiwały Wydawnictwu WNT sp. z o.o., poszerzając tym samym swoją ofertę naukowo-techniczną o całą ofertę tego wydawcy.
Wydawnictwo WNT jest wiodącym wydawcą naukowo-technicznym na polskim rynku. Oficyna posiada szeroką ofertę publikacji z zakresu nauk ścisłych, technicznych oraz przyrodniczych skierowanych do studentów i profesjonalistów. Publikacje WNT opracowane na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim mają na celu zapewnienie ekspertom szerokiego dostępu do specjalistycznych publikacji naukowych, popularnonaukowych i poradnikowych.
Przejęcie praw ma pozwolić na zwiększenie przychodów z działalności oraz ekspansję Wydawnictwa Naukowego PWN na polskim rynku publikacji dla profesjonalistów. Wydawca już teraz posiada szeroką ofertę publikacji z zakresu nauk technicznych i przyrodniczych, poszerzenie jej o ofertę Wydawnictwa WNT jest naturalnym uzupełnieniem portfolio firmy.
Inwestycja doskonale wpisuje się w naszą filozofię propagowania uczenia się przez całe życie. Mamy nadzieję, że dzięki wzbogaceniu oferty będziemy w tym jeszcze skuteczniejsi – uzasadnia zakup Michał Skuba, Dyrektor Zarządzający Wydawnictwa Naukowego PWN.
***
Wydawnictwo Naukowe PWN rozpoczęło swoją działalność w 1951 roku. Od tego czasu (a od 1992 już jako spółka akcyjna, której udziały należą do prywatnych inwestorów) nieprzerwanie realizuje misję rzetelnego i wiarygodnego wydawcy treści naukowych. Marka PWN jest synonimem publikacji na najwyższym poziomie, wyznaczających standardy i spełniających oczekiwania najbardziej wymagających Czytelników. W 2016 roku Wydawnictwo Naukowe PWN będzie obchodzić jubileusz 65-lecia.
Obecnie do jego priorytetowych działań należy rozwój technologii i wydawanie innowacyjnych produktów, z których Klienci będą korzystać przez całe życie.
Czytelnikom oferuje zarówno pozycje bardzo specjalistyczne, jak i te o charakterze przekrojowym. Podstawowe publikacje to podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularnonaukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy.
Wydawnictwo WNT sp. z o.o. zostało założone w lutym 2012 roku i jest kontynuatorem wieloletnich tradycji Wydawnictw Naukowo-Technicznych, od których przejęło prawa do znaku towarowego oraz  blisko 9 tys. tytułów. Profil Wydawnictwa WNT jest zdeterminowany historią jego powstania. W ofercie dominują publikacje z zakresu nauk ścisłych, technicznych oraz przyrodniczych.

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.