Millennium, Księgi Jakubowe i Gra o Tron wkrótce w Legimi

Millennium, Księgi Jakubowe  i Gra o Tron wkrótce w Legimi

Przegląd

W najbliższych dniach katalog księgarni internetowej Legimi poszerzy się o ebooki Platformy Dystrybucyjnej Wydawnictw. Tytuły PDW będą dostępne nie tylko w sprzedaży detalicznej, ale również w usłudze abonamentowej, będącej książkowym odpowiednikiem tak znanych serwisów, jak Spotify czy Netflix.
PDW skupia wiele najważniejszych polskich oficyn. Wśród nich są m.in. Wydawnictwo Literackie, Dom Wydawniczy Rebis, Czarna Owca, Nasza Księgarnia, Zysk i s-ka, Publicat, Media Rodzina i Prószyński Media. Na mocy podpisanej umowy do sprzedaży detalicznej trafią wszystkie tytuły (ok. 5 tys.), natomiast do katalogu abonamentowego w pierwszej kolejności co najmniej 20% tej liczby, m.in. tytuły tak znanych autorów, jak Olga Tokarczuk, Ignacy Karpowicz, Camilla Läckberg, David Lagercrantz, czy też George R.R. Martin. Liczba ta będzie się sukcesywnie zwiększać, by docelowo objąć zdecydowaną większość zasobów Platformy.
Od ponad 3 lat czytelnicy zasypywali nas pytaniami o dostępność książek PDW w Legimi. Nareszcie możemy odpowiedzieć twierdząco. To kolejny krok milowy w rozwoju naszej usługi, wg mnie najważniejszy po wprowadzeniu oferty czytnika za 1 zł. Zaczynamy zatem rok mocnym uderzeniem, a zapewnić mogę, że to nie koniec pozytywnych zaskoczeń z naszej strony – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.
PDW od początku przyglądała się systemowi abonamentowemu Legimi. Nikt do końca nie wiedział, jak taki system udostępniania treści może się przyjąć na rynku czytelniczym, tym bardziej w Polsce. Po kilku latach obserwacji, licznych spotkaniach, analizach, przekonaliśmy się do doświadczenia rynkowego naszego partnera. Dzisiaj to już nie tylko wizja twórców Legimi, ale realnie działający biznes i cale rzesze klientów spragnionych najlepszej literatury – dodaje Marek Dobrowolski, prezes PDW.
Liczba ebooków w abonamencie Legimi przekroczy wkrótce 13 tys., a po udostępnieniu całego katalogu PDW sięgnie 17 tys. (dla porównania pod koniec 2012 r. liczba ta wynosiła ok. 2 tys.). Coraz większa popularność usługi sprawiła, że na udostępnienie jej swoim klientom zdecydowały się m.in. jedne z największych sieci komórkowych (Play i T-Mobile).
Książki udostępniane w modelu abonamentowym stanowią jednocześnie katalog publikacji, które można bezpłatnie wypożyczać w bibliotekach publicznych (co istotne jest to model, w którym za każde wypożyczenie wydawca otrzymuje wynagrodzenie). Legimi rozwija tę usługę od połowy 2015 r. W styczniu do sukcesywnie poszerzanego grona dołączyli czytelnicy Sopoteki oraz Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Wkrótce dostępne w Legimi będą m.in.: George R.R. Martin – cykl Gra o tron, Olga Tokarczuk – Księgi Jakubowe, Stieg Larsson – cykl Millennium

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Legimi, PDW

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.