Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Polskie Książki Naszych Marzeń”

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Polskie Książki Naszych Marzeń”

Przegląd

Ponad 30 polskich szkół społecznych z całego świata zgłosiło się do konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Polskie Książki Naszych Marzeń”.

Wyniki konkursu ogłosiła w środę szefowa MEN Anna Zalewska.

Jestem pod wrażeniem pomysłowości uczniów. Każdy zgłoszony do konkursu film pokazuje, że uczniowie, nawet ci z najodleglejszych zakątków świata chcą czytać książki polskich autorów – powiedziała Anna Zalewska.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół i innych form nauczania za granicą języka polskiego, historii, geografii i kultury polskiej, prowadzonych przez polonijne organizacje oświatowe, stowarzyszenia rodziców, polskie parafie i inne podmioty.

MEN otrzymał zgłoszenia z całego świata. Najwięcej filmów nadesłano z Litwy, Ukrainy i Holandii. Do MEN dotarły też nagrania z Australii, USA i Cypru.

Zadaniem uczniów było stworzenie krótkiego filmu i przesłanie listy książek o przeczytaniu, których marzą. Najważniejsze było, by wszystkie zgłoszone książki zostały napisane przez polskich autorów i w języku polskim. Książek mogło być nawet 50.

Przy ocenie nadesłanych filmów brano pod uwagę m.in. stopień zaangażowania społeczności uczniowskiej w realizację nagrania, pomysłowość uczniów oraz oryginalność wykonania.

Już wkrótce do zwycięskich szkół zostaną wysłane wymarzone książki, a każdy uczestnik otrzyma specjalne podziękowanie od Minister Edukacji Narodowej.

Ogłoszenie wyników konkursu „Polskie Książki Naszych Marzeń” przez minister edukacji Annę Zalewską:

Oto laureaci konkursu:

I miejsce:

Szkoła Polska w Katarze (Doha, Katar):

II miejsce:

Szkoła Kultury i Języka Polskiego przy Jekaterynburskiej Miejskiej Organizacji Społecznej Polskie Stowarzyszenie „POLAROS” (Jekaterynburg, Federacja Rosyjska):

III miejsce:

Polska Szkoła w Meterik (Meterik, Holandia):

WYRÓŻNIENIA:

Szkoła-przedszkole „Wilia” (Wilno, Litwa):

Polska Szkoła Stowarzyszenia Osstoja

Oss,Holandia

 

za: Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.