W księgarni jak w domu

Przegląd

 

Warszawa zachęca mieszkańców do odwiedzania i poznawania lokalnych księgarni niezależnych, w których obok ulubionych książek znajdą także niepowtarzalną atmosferę, chwilę ciszy i dobrą kawę. Pomoże im w tym wirtualna mapa księgarń. Hasło akcji – „Poczuj się jak u siebie w księgarni” .

Dzięki mapie mieszkańcy będą mogli w szybki i łatwy sposób znaleźć najważniejsze informacje o pobliskich księgarniach. Wyszukiwarka jest już dostępna na stronie ulubionaksiegarnia.waw.pl.

Już wkrótce rozpocznie się głosowanie na ulubioną księgarnię Stolicy. Po raz trzeci, mieszkańcy Warszawy wybiorą niezależne miejsca, które ich zdaniem mają atrakcyjną ofertę księgarską, wyróżniają się klimatyczną atmosferą i zachęcają do czytania.

Tegoroczna edycja plebiscytu „Ulubiona Księgarnia Warszawy” potrwa od 25 lipca do 4 września. Jedna osoba będzie mogła oddać jeden głos i dodatkowo wyrazić opinię o swoim ulubionym miejscu. Pięć księgarni z najwyższą liczbą głosów otrzyma nagrody pieniężne (łączna pula to 70 tys. zł) oraz tytuł „Ulubionej Księgarni Warszawy 2022”.

 

Kategorie: Wydarzenia