Czerwona Torebka złożyła wniosek o upadłość spółki Merlin.pl S.A.

Czerwona Torebka złożyła wniosek o upadłość spółki Merlin.pl S.A.

Przegląd

Czerwona torebkaZarząd spółki Czerwona Torebka S.A. poinformował w komunikacie o złożeniu wniosku o upadłość spółki Merlin.pl S.A. prowadzącej do zawarcia układu z wierzycielami. Działanie to jest elementem restrukturyzacji w spółce, która zapewni dalsze funkcjonowanie na rynku marki Merlin.pl oraz poprawę stosunków z dotychczasowymi partnerami biznesowymi.

W związku z podpisaniem umowy o współpracy ze spółką Topmall sp. z o.o. sklep internetowy Merlin.pl rozpocznie sprzedaż w przeciągu kilku tygodni. Umowa przewiduje dzierżawę aktywów sklepu przez Topmall sp. z o.o. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka Merlin.pl S.A. z uzyskanych ze współpracy środków będzie mogła uregulować dotychczasowe zobowiązania wobec dostawców.
Obecnie trwają prace polegające na wdrożeniu najnowocześniejszej platformy informatycznej, która jest autorskim rozwiązaniem spółki Topmall sp. z o.o., z sukcesami wdrożonym w Europie Wschodniej. Do tej pory Topmall sp. z o.o. zainwestował w rozwój swojego rozwiązania informatycznego ponad 4,5 mln zł.topmall-logo.png
Klienci już wkrótce będą mogli ponownie realizować zakupy oraz bony na stronie www.merlin.pl.
Chcemy odbudować zaufanie wśród naszych stałych klientów, dlatego wszystkim tym, którzy nie otrzymali zamówionego towaru zaoferujemy odpowiednią rekompensatę – mówi Łukasz Szczepański, prezes Topmall sp. z o.o.
Zarówno Zarząd spółki Czerwona Torebka, jak i Topmall sp. z o.o. wyrażają przekonanie, że wdrażane zmiany przyniosą pozytywne skutki dla partnerów biznesowych i klientów sklepu Merlin.pl.

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.