Amazon planuje rozbudowę sieci centrów logistycznych w Polsce

Amazon planuje rozbudowę sieci centrów logistycznych w Polsce

Przegląd

Amerykański koncern Amazon planuje rozwój sieci centrów logistycznych w Europie, w tym w Polsce – poinformował PAP dyrektor operacyjny Amazon Polska Kerry Person. Obecnie firma dysponuje w kraju trzema centrami: jednym pod Poznaniem oraz dwoma koło Wrocławia.

Person poinformował, że koncern szuka nowych lokalizacji w Europie, w tym także w naszym kraju. „Nadal będziemy inwestować w już istniejące budynki, a ponieważ ciągle się rozwijamy, będziemy również tworzyć nowe miejsca pracy” – dodał. Koncern na razie nie informuje o bliższych szczegółach dotyczących planowanych w Polsce inwestycji.

Polska jest pierwszym po USA krajem, w którym firma wprowadziła nowatorski, zrobotyzowany system logistyczny. Kilkaset robotów, które automatycznie podnoszą i dowożą do pracowników całe regały z produktami do wysyłki, pracuje w centrum logistycznym w Bielanach Wrocławskich.

Na razie nieznany jest termin uruchomienia internetowego serwisu Amazon, skierowanego do polskich klientów. Obecnie Polacy kupują czytniki e-booków Amazona i produkty oferowane przez firmę, korzystając ze stron przeznaczonych dla odbiorców z innych krajów.

Jeżeli chodzi o polską wersję strony, to na razie nie możemy nic zdradzić. Mogę jedynie powiedzieć, że klienci Amazon w Polsce powinni trzymać rękę na pulsie” – powiedział Person.

źródło: PAP

 

 

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: Amazon, Logistyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.