OdNowa (POwszechna)

Przegląd

Jak informuje wyborcza.pl, w miejscu zamkniętej tydzień temu Księgarni Powszechnej będzie nowa księgarnia. Powstała z inicjatywy pracowników, którzy zapewniają, że w lokalu przy ul. Szkolnej wiele się zmieni.

Księgarnia Powszechna, jedna z największych i najstarszych w Poznaniu, w ubiegły piątek zakończyła działalność. Przez 14 lat Powszechna mieściła się na Starym Rynku, trzy lata temu przeniosła się pod nowy adres, na ulicę Szkolną. Jej księgozbiór liczył ok. 100 tys. tytułów.
Troje pracowników Powszechnej postanowiło, że w tym miejscu otworzy swoją księgarnię, którą nazwie Odnowa.

Nowa księgarnia zostanie otwarta najpóźniej za dwa tygodnie.  Pełna oferta księgarni ma pojawić się przed Bożym Narodzeniem.

Właściciele zapewniają, że Odnowa to będzie nowa jakość na księgarskim rynku. Oprócz adresu i trojga pracowników nie będzie miała wiele wspólnego z Powszechną. Książek będzie mniej niż w Księgarni Powszechnej, jednak oferta ma być bardziej dynamiczna i często będzie się zmieniać. Planowana jest też sprzedaż internetowa i poszerzenie asortymentu. – Będziemy monitorować oczekiwania klientów, ale pierwszą rzeczą, o którą chcielibyśmy rozszerzyć sprzedaż, będą gry planszowe. Jesteśmy ich miłośnikami – opowiada Borowczyk. Jeśli tylko wydawnictwa będą zainteresowane, w Odnowie planowane są również spotkania autorskie.

 

więcej:TUTAJ

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.