Ostatnia w tym roku edycja programu Mikrogranty ESK 2016

Ostatnia w tym roku edycja programu Mikrogranty ESK 2016

Przegląd

Program Mikrogranty prowadzony jest od 2014 r. Organizatorem jest Biuro Festiwalowe Impart 2016 – instytucja odpowiedzialna za przygotowania Wrocławia do ESK 2016.

Ostatnia w tym roku edycja tego programu jest w szczególności skierowana do wrocławskich artystów. „Oprócz tego do tej edycji mogą zgłaszać się również organizacje pozarządowe, które nie mają siedziby we Wrocławiu, ale warunek jest taki, że zgłaszają się z propozycją, która będzie promocją wrocławskich artystów” – powiedziała w czwartek na konferencji prasowej koordynatorka programu Natalia Mutor.

Uczestnicy programu mogą do niego zgłosić dzieła z zakresu sztuk wizualnych, literatury, muzyki, rękodzieła oraz teatru i tańca. Na każdy z projektów przeznaczono 5 tys. zł. Wnioski można składać od 1 do 15 października.

Do tej pory zrealizowano około 40 projektów w ramach programu Mikrogranty. Pomysłodawcy tej inicjatywy podkreślają, że będzie ona również prowadzona w 2016 r. oraz prawdopodobnie w kolejnych latach.

Wrocław w 2016 r. obejmie tytuł Europejskiej Stolicy Kultury wraz z hiszpańskim San Sebastian (stolica regionu Gipuzkoa w Autonomicznej Wspólnocie Baskijskiej). (PAP)

 

 

Kategorie: Instytucje, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.