MEN: udostępnione są już 23 pełne e-podręczniki

MEN: udostępnione są już 23 pełne e-podręczniki

Przegląd

Jak informuje MEN, obecnie udostępnione są już 23 pełne e-podręczniki oraz ponad 1700 pozalekcyjnych zasobów dodatkowych. Ich liczba zwiększa się z dnia na dzień, podobnie jak rośnie liczba korzystających z zawartości portalu www.epodreczniki.pl . Od początku roku szkolnego strona ta została odwiedzona ponad 300.000 razy.
Zainteresowanie portalem jest ponad 100 razy większe niż w poprzednim roku szkolnym, kiedy prezentowano jedynie przykładowe treści.

Coraz więcej osób korzysta z e-podręczników poprzez urządzenia mobilne. Już około piętnastu procent wejść pochodzi ze smartfonów oraz tabletów. Z e-podręczników można korzystać nie tylko na laptopach, komputerach, ale także m.in. na tablicach interaktywnych. E-podręczniki działają we wszystkich systemach operacyjnych i przeglądarkach internetowych.
Wkrótce pojawią się wersje offline w postaci aplikacji natywnych. Docelowo do 15 listopada br. na platformie internetowej www.epodreczniki.pl znajdzie się kompletny zestaw do nauki 14 przedmiotów – począwszy od szkoły podstawowej do matury: e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, historii i społeczeństwa, historii, wiedzy o społeczeństwie, przyrody, geografii, biologii, chemii, fizyki, matematyki, zajęć komputerowych, informatyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa. – informuje na stronie MEN Departament Informacji i Promocji

Zobacz także:

E-podręczniki będą udostępnione na licencji Creative Commons

Bezpłatne e-podręczniki nie są naprawdę otwarte

 

 

 

 

Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.