DEBIUT ROKU 2014 – nagroda DAVID GEMMELL LEGEND AWARD

Przegląd

Właśnie trafiła na rynek powieść fantasy autorstwa Briana Staveleya Miecze cesarza. To pierwsza część cyklu KRONIK NIECIOSANEGO TRONU – niesamowitej epickiej fantasy łączącej tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą ducha zen. Książka znalazła się na „Liście lektur polecanych” czasopisma LOCUS.

 

Miecze cesarzaZłożony, przebogaty świat, w którym spotykają się członkowie cesarskiego rodu, elitarni żołnierze, kapłani śmierci, tajemniczy mnisi-wojownicy, uwikłani
w meandry polityki i starożytne tajemnice. Czytelnicy George’a R.R. Martina będą zachwyceni tą nową serią”.

Library Journal”

Ginie cesarz Annuru, zamordowany przez nieznanych wrogów. Jego córka i dwaj synowie, rozrzuceni po świecie, robią, co w ich mocy, żeby pozostać przy życiu i zdemaskować zdrajców. Każde z nich podąża jednak własną życiową drogą wybraną przez ojca, a na ich losy wpływają działania odwiecznych nieprzyjaciół i nieodgadnione zrządzenia bogów. Kaden, dziedzic Nieciosanego Tronu, spędził osiem lat w odległym górskim klasztorze, poznając tajemne nauki mnichów służących Niememu Bogu. Ich rytuały zawierają klucz do starożytnej mocy, nad którą musi on zapanować. Za morzem jego brat Valyn odbywa brutalny trening w Kettralu, elitarnej jednostce, której członkowie dosiadają gigantycznych czarnych ptaków. Przed nim ostatnia, śmiertelnie niebezpieczna Próba Hulla. W stolicy zaś minister finansów Adare, wyniesiona na to stanowisko jednym z ostatnich zarządzeń cesarza, próbuje wykazać się przed swoim ludem. Jest także przekonana, że wie, kto zamordował jej ojca. Nie cofnie się przed niczym i uczyni wszystko, żeby sprawiedliwości stało się zadość.

Godny pochwały debiut, zabierze cię z powrotem do atmosfery starej dobrej fantasy, którą tak kochaliśmy”.

afantasyreader.blogspot.com

 

Brian Staveley uczył literatury, religii, historii i filozofii, czyli wszystkich tych przedmiotów, które mają wpływ na jego pisarstwo. Zrobił dyplom z kreatywnego pisania na Uniwersytecie Bostońskim, pracuje jako redaktor w Atilever Press. Mieszka w Vermoncie z żoną i synem, dzieląc czas między bieganie, pisanie, rąbanie drewna i niańczenie dziecka. Miecze cesarza to jego doskonały debiut i pierwszy tom bardzo obiecującej serii.

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.