Wnioski o dotacje złożyło już 85% samorządów

Wnioski o dotacje złożyło już 85% samorządów

Przegląd

Prawie 85 proc. samorządów złożyło wnioski o dotację na podręczniki. Wojewodowie przekazali im 194 mln zł, czyli 75 proc. kwoty zaplanowanej na sfinansowanie podręczników w tym roku.

Do 3 sierpnia wnioski do wojewodów złożyło ponad 95 proc. samorządów w ośmiu województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodnio-pomorskim. W stu procentach zrobiły to samorządy z województwa pomorskiego i warmińsko mazurskiego.

W 11 województwach wojewodowie wypłacili już organom prowadzącym ponad 90 proc. pieniędzy przyznanych na dotację.

Dyrektorzy, aby otrzymać dotację już od połowy marca mogli przekazać do organu prowadzącego stosowne dane, a już w maju mogli otrzymać od organu prowadzącego pieniądze na zakup podręczników. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni wystąpić o dotację niezwłocznie. Ostateczny termin przekazania dotacji mija 15 października.

Przypomnijmy. Trwa drugi rok reformy podręcznikowej. W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe otrzymali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej. W nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 dostaną je nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Czwartoklasistom i uczniom pierwszych klas gimnazjów podręczniki i ćwiczenia kupi szkoła za pieniądze przekazane z MEN.

 

źródło: MEN

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.