Literatura bez rabatu wywołuje spór

Literatura bez rabatu wywołuje spór

Przegląd

Klub Jagielloński żąda od posłów, by zaprzestali prac nad ustawą o jednolitej cenie książki, bo zagraża sprzedaży przez internet.

Ustawa mogłaby również uderzyć w działalność księgarń internetowych, które również sprzedają literaturę po niższych cenach. Dlatego wprowadzeniu nowego prawa sprzeciwia się krakowski Klub Jagielloński. To stowarzyszenie zrzeszające głównie studentów i młodych absolwentów uczelni wyższych całej Polski. – Projektodawca zlekceważył interesy księgarń internetowych, czyli tego sektora rynku książki, który od lat dynamicznie się rozwija. Wejście w życie ustawy może doprowadzić do upadku setek małych, prowadzonych przez młodych, przedsiębiorczych Polaków, firm. Dziś księgarnie internetowe są najbardziej konkurencyjne, bo dzięki niższym kosztom funkcjonowania mogą oferować niższe ceny czytelnikom – mówi Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego  Czytaj więcej: Dziennik Polski

Jak informował Wirtualny Wydawca w Projekt ustawy o książce skierowany do prac w podkomisji , także Dyrektor Biblioteki Narodowej ma uwagi co do obecnego projektu ustawy, a także m.in. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji.

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.