Czerwona Torebka – akcje za grosze

Czerwona Torebka – akcje za grosze

Przegląd

Od marca do sierpnia 2015 roku akcje Grupy Czerwona Torebka na warszawskiej giełdzie spadły o ponad 70 proc. Spółka należąca do Mariusza Świtalskiego (twórcy Biedronki i Żabki) debiutowała na giełdzie w grudniu 2012 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje Czerwonej Torebki potaniały już niemal o 90 proc. W drugiej połowie sierpnia kurs akcji Czerwonej Torebki osiągnął wartość 99 groszy. W zarządzie doszło do licznych zmian personalnych.

17 sierpnia z funkcji członka Zarządu Czerwonej Torebki zrezygnował Wiesław Kostrzyński. Jeszcze tego samego dnia spółka ogłosiła zmniejszenie liczby członków rady nadzorczej z dziewięciu do pięciu osób. Dzień później z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Paweł Ciszek.

W czwartek 20 sierpnia Czerwona Torebka powołała Mariusza Świtalskiego, Mateusza Świtalskiego oraz Krystiana Czarnotę na stanowiska nowych członków rady. Zmiany te spowodowały 10-proc. spadek akcji spółki na warszawskiej giełdzie. Następnego dnia Czerwona Torebka powołała Macieja Szturemskiego na stanowiska nowego prezesa zarządu. Nowym członkiem zarządu został także Henryk Jaskuła

Grupa Czerwona Torebka jest właścicielem sklepu internetowego merlin.pl

 

źródło: biztok.pl

 

 

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.