NOWOŚĆ wydawnictwa Czwarta Strona: Dom po drugiej stronie lustra

Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

okladka_20.05

Premiera: 29.07.2015


Dom po drugiej stronie lustra to nie tylko oczywiste nawiązanie do słynnej Alicji w Krainie Czarów. Autorką powieści jest Vanessa Tait, prawnuczka pierwowzoru Alicji, czyli Alice Liddell, dla której Lewis Carroll napisał słynną powieść. W głównej roli występuje tu jednak nie Alicja, a Maria – typowa kobieta schyłku epoki wiktoriańskiej, która hołduje kodeksowi moralnemu, nie ma wielkich wymagań wobec świata, a praca nie przynosi jej satysfakcji.
Maria ma 28 lat i choć uchodzi za starą pannę, bardzo pragnie wyjść jeszcze za mąż. Życie tej prostej, niezbyt sympatycznej i nudnej guwernantki, która nie przepada za dziećmi, nabiera kolorów, kiedy podejmie pracę u nader dziwacznej rodziny dziekana Liddella. Jego elegancka, wesoła żona, osobliwy wielebny Dodgson i trzy dziewczynki – Ina, Edyta i Alicja Liddell przewrócą jej życie do góry nogami. Nagle kobieta trafia do świata wyższych sfer, o którym do tej pory mogła usłyszeć jedynie od plotkujących sąsiadek swojej matki.
Guwernantka kompletnie nie rozumie tego świata. To, co widzi, jest dla niej niepojęte. Nawet jeśli chciałaby stać się taka jak jej pracodawcy, doskonale zdaje sobie sprawę, że niełatwo będzie jej odmienić własne, pełne konwenansów i dewocyjnej religijności, życie.
Książka ukazuje się w 150-rocznicę wydania „Alicji w Krainie Czarów”.

Informacja o autorce:

Vanessa Tait

Vanessa Tait dorastała w hrabstwie Gloucestershire. Studiowała na Uniwersytetecie w Manchesterze, gdzie ukończyła studia z zakresu twórczego pisania. Tait jest prawnuczką Alice Liddell – dziewczynki, która zainspirowała Lewisa Carrolla do napisania Alicji w Krainie Czarów. Dom po drugiej stronie lustra to jej pierwsza powieść, inspirowana rodzinnymi opowieściami o pierwowzorze Alicji.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.