Kulturadostepna.pl

Kulturadostepna.pl

Przegląd

Ponad 7 tys. wydarzeń, na które cena biletu nie przekracza 20 zł, a blisko połowa jest darmowa, ma miejsce miesięcznie w całej Polsce. Dotarcie z informacją, że kultura, na którą stać każdego, jest w zasięgu ręki, ułatwi portal kulturadostepna.pl. Jego uruchomienie stanowi główny element realizowanego przez MKiDN programu KULTURA DOSTĘPNA. 24 czerwca br. portal został uroczyście zainaugurowany przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską podczas konferencji prasowej w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

Głównym celem portalu jest zwiększenie świadomości społecznej na temat łatwego dostępu do bezpłatnej i taniej kultury poprzez zebranie w jednym miejscu ofert kulturalnych oraz promocję partnerów programu i instytucji działających na rzecz udostępniania kultury.  Ponadto – upowszechnianie zasobów dostępnych w sieci oraz zainteresowanie miejscami, które warto odwiedzić podczas wakacyjnych wycieczek po Polsce.

KuIturadostepna.pl to przede wszystkim prosta w obsłudze wyszukiwarka wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Oprócz niej serwis zawiera listę ciekawych miejsc, zabytków i instytucji kultury oraz bazę linków do legalnych zasobów kultury on-line. Portal, za przygotowanie którego odpowiedzialne jest Narodowe Centrum Kultury, ma na celu dotarcie do szerokiego grona odbiorców z informacją o darmowych bądź tanich (w cenie do 20 złotych) wydarzeniach kulturalnych. Dzięki filtrom można przeszukiwać wydarzenia pod kątem lokalizacji, daty rozpoczęcia, dostępności dla osób niepełnosprawnych czy rodzin z dziećmi. Dodatkowo wydarzenia podzielone są na kategorie tematyczne takie jak film, teatr, sztuka, muzyka czy taniec. Informacje są atrakcyjne, proste, czytelne, praktyczne i precyzyjne. Oprócz ceny pokazują lokalizację, możliwość dojazdu i udogodnienia techniczne dla osób z dziećmi lub niepełnosprawnych.

Zmiany i nowe dane wprowadzane są na bieżąco, szybko i łatwo można dzielić się nimi z innymi osobami. Dzięki kulturadostępna.pl użytkownik zyskuje szybki dostęp do wydarzeń kulturalnych – zarówno w swojej okolicy, jak i w całym kraju.

 

MKiDN

Kategorie: Instytucje, Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.