Poznań Poetów po raz siódmy

Przegląd

Poznań Poetów 2015Dzisiaj rozpoczyna się kolejna edycja festiwalu „Poznań Poetów”. Organizowany po raz siódmy festiwal to jedno z największych wydarzeń naukowo-literackich w Polsce.

Podczas 6 festiwalowych dni odbędzie się ponad 30 różnych wydarzeń. Festiwal będzie gościć wybitnych twórców europejskich: Valerio Magrelli z Włoch, Renate Schimdgall, Jan Wagner i Ron Winkler z Niemiec, Pablo Garcia Casado z Hiszpanii, Ostap Slywynski i Lubow Jakymczuk z Ukrainy oraz Tom Healy z USA. Do Poznania przyjadą także m.in.: Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Andrzej Sosnowski oraz poeci związani z dwoma wydawnictwami: wrocławskimi Tajnymi Kompletami (Bierut, Kłos, Niewiadomski, Maliszewski, Nowakowska, Foks) oraz krakowską Rozdzielczością Chleba (Kamil Brewiński, Łukasz Podgórni, Maciej Taranek). Pojawią się też oczywiście młodzi poeci z Poznania: Magdalena Gałkowska, Paulina Korzeniewska, Joanna Żabnicka, Konrad Góra, Kira Pietrek.

Jednym z głównym punktów tegorocznego programu festiwalu będzie ogłoszenie laureatów przyznawanej po raz pierwszy Poznańskiej Nagrody Literackiej ufundowanej przez miasto i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

zobacz więcej: Program Poznania Poetów

Instytut Książki

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.