Trybunał Sprawiedliwości UE wydał negatywny wyrok w sprawie wprowadzenia obniżonych stawek VAT na e-booki

Polska Izba Książki przysłała do redakcji Wirtualnego Wydawcy informację dotyczącą dzisiejszego wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie obniżonych stawek VAT na e-booki.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał dzisiaj negatywny wyrok w sprawie wprowadzenia przez Francję i Luksemburg obniżonych stawek VAT na e-booki (od 2012 we Francji 5,5%, w Luksemburgu 3%).

W nawiązaniu do niego przesyłamy list otwarty podpisany przez europejskie organizacje reprezentujące sektor książki, w tym Polską Izbę Książki, który został skierowany do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, przewodniczącego Komisji Europejskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej.

Wyrażamy w nim głębokie przekonanie, że wartość książki nie zależy od jej formatu i sposobu, w jaki udostępniana jest czytelnikom. Nalegamy, aby Komisja Europejska szybko dostosowała prawo do postępu technologicznego oraz zlikwidowała utrudnienia dla rozwoju rynku e-booków. Działania te doskonale wpisałyby się do jej Programu Prac, w którym możemy przeczytać: „Przeszkody dla cyfryzacji są barierami dla miejsc pracy, dobrobytu i rozwoju”.
Z poważaniem,
Polska Izba Książki

Do pobrania:

List otwarty Federation of European Publishers

Informacja prasowa Trybunału Sprawiedliwości UE

logoPIKpl

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.