Kodak Prosper 1000 Plus. Nowa cyfrowa maszyna drukująca firmy Kodak

Kodak Prosper 1000 Plus. Nowa cyfrowa maszyna drukująca firmy Kodak

Przegląd

Kodak-Signature-LogoFirma Kodak poinformowała o wprowadzeniu na rynek najszybszej – zdaniem producenta – cyfrowej maszyny drukującej w trybie czarno-białym – Kodak Prosper 1000 Plus. Rozwiązanie to bazuje, podobnie jak wszystkie modele z rodziny Prosper – na innowacyjnej technologii Kodak Stream Inkjet. W porównaniu z modelem Prosper 1000, nowa maszyna oferuje udoskonalone funkcje w zakresie transportu mediów i sterującego nią oprogramowania. Pracując z prędkością maksymalną przekraczającą 300 m/min., Prosper 1000 Plus umożliwia wydajną realizację prac drukowanych w trybie monochromatycznym.

Drukując z prędkością 4364 stron A4/minutę, maszyna Prosper 1000 Plus wychodzi naprzeciw stale rosnącym oczekiwaniom środowiska wydawców książek, przede wszystkim w kontekście wydajności. Jego przedstawiciele zmagają się z wieloma wyzwaniami: coraz bardziej wymagającym łańcuchem dostaw, spadającymi nakładami, częstszymi zamówieniami, zwiększonym popytem na zlecenia ad hoc oraz potrzebą personalizacji prac. Zdaniem firmy Kodak, jej nowa propozycja stanowi właściwą odpowiedź na ww. oczekiwania rynkowe, oferując wysoką jakość, prędkość i możliwość druku zindywidualizowanego.

Prosper 1000 Plus to kompaktowa maszyna czarno-biała nowej generacji, umożliwiająca zadrukowywanie w technologii Stream Inkjet wstęgi o szerokości maksymalnej 62,2 cm. Podobnie jak urządzenia z zaawansowanej serii Prosper 6000, jest ona sterowana dedykowanym oprogramowaniem Kodak 700 Print Manager, charakteryzującym się kompatybilnością z wieloma rozwiązaniami zewnętrznymi i łatwością w użytkowaniu. Ponadto wyposażona została w moduł Ink Saver, który – jak zapewnia Kodak – redukuje do 30% zużycie atramentu (w zależności od aplikacji) oraz w funkcję reprodukcji mikro tekstów, oceny i raportowania prac oraz nowy interfejs w zakresie wykańczania prac.

Maszyna Kodak Prosper 1000 Plus będzie dostępna w wersji rynkowej jesienią br. Dla obecnych użytkowników modelu Kodak Prosper 1000, będzie oferowana jako upgrade.
Mówi Will Mansfield, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu cyfrowych maszyn drukujących w firmie Kodak: „Rynek produkcji dziełowej – zarówno w obszarze wydawców jak i drukarń – w szczególny sposób odczuł cyfrową rewolucję w branży poligraficznej. Drukarnie wciąż poszukują skutecznych sposobów na efektywną i sprawną obsługę zleceń niskonakładowych. Prosper 1000 Plus wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, oferując najwyższą, zbliżoną do offsetu jakość i wydajność oraz charakterystyczną dla rozwiązań cyfrowych elastyczność i możliwość realizacji prac niemal natychmiast”.

PrintinpolandPAI logo

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Kodak, poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.