JEZIORO TAJEMNIC – Kryminał i doskonała powieść psychologiczna w jednym

Przegląd

JEZIORO TAJEMNIC

Peter May

jezioro tajemnic

tytuł oryginału: THE CHESSMEN

literatura anglojęzyczna

tłumaczenie: Jan Kabat

liczba stron: 416

ISBN: 978-83-7885-830-0

oprawa: miękka ze skrzydełkami

cena: 35,90 zł

data wydania: 23 marca 2015 r.

Długo wyczekiwana, ostatnia część wielokrotnie nagradzanej trylogii kryminalnej Petera Maya, której ekranizację właśnie produkuje telewizja BBC. 

Szkocka wyspa Lewis to skaliste, porośnięte wrzosami miejsce; krajobraz księżycowy kojarzący się
z tolkienowskim Mordorem. Jej mieszkańcy żyją w zamkniętej społeczności, tak purytańskiej, że jeszcze niedawno w niedziele wiązano łańcuchami huśtawki, żeby ochronić dzieci przed grzechem. A jednak to surowe miejsce przyciąga nawet tych, którzy od niego uciekli.

Fin Macleod po odejściu z policji przenosi się na stałe na wyspę Lewis i zostaje zatrudniony przez miejscowego właściciela majątku ziemskiego w charakterze szefa ochrony. Jego głównym zadaniem ma być walka z kłusownikami. Jednym z nich jest jego dawny kolega, Whistler Macaskill. Pewnego dnia są świadkami niezwykłego fenomenu przyrody ― zniknięcia górskiego jeziora, które spływa do niżej położonego akwenu. Na odsłoniętym dnie znajdują samolot ze zwłokami w kokpicie ― rozpoznają maszynę należącą do Roddy’ego Mackenzie, innego przyjaciela z lat szkolnych, który zaginął przed siedemnastu laty. Podejrzewając, że sprawa ma drugie dno, Fin zaczyna prywatne śledztwo…

Kryminał i doskonała powieść psychologiczna w jednym. 

(…) Jedna z najbardziej cenionych serii kryminalnych ostatnich lat

The Independent

Kategorie: Literatura
Tagi: Albatros

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.