W ciągu tygodnia, akcjonariusze Empik stracili 74 mln zł

W ciągu tygodnia, akcjonariusze Empik stracili 74 mln zł

Przegląd

Wczoraj stanowisko prezesa Empik Sp. z o.o., spółki zależnej giełdowego Empik Media & Fashion, objęła Ewa Szmidt-Belcarz.


Zmiana może sugerować, że wyniki salonów odbiegają od oczekiwań właścicieli. Od początku roku akcje giełdowej spółki matki spadły o 16%, uszczuplając majątek akcjonariuszy o aż 74 mln zł.

W listopadzie ubiegłego roku NFI Empik Media & Fashion otrzymał pożyczkę 100 mln zł od właścicieli na poprawienie płynności i wykupienie emisji obligacji. (Wirtualny Wydawca: EMF wyemitował nowe obligacje za 103,8 mln zł i odkupił obligacje serii 6/2010 o tej samej wartości)

19 lutego poznamy raport z wynikami spółki

 

Komunikat prasowy EM&F przysłany do Redakcji 6.02.2015:

Grupa EM&F zaprzecza spekulacjom

Zarząd Empik Media & Fashion S.A. (Grupa EM&F), działając z pełnym poparciem większościowych akcjonariuszy – Penta Investments i Grupy Eastbridge – chciałby stanowczo zaprzeczyć spekulacjom o rzekomej zlej sytuacji finansowej Grupy EM&F i jej spółek zależnych, które zostały opublikowane w prasie oraz powielone przez media internetowe w ciągu ostatnich dni (z pominięciem weryfikacji ww. spekulacji bezpośrednio z Grupą EM&F).

Chcielibyśmy przypomnieć, że dwa miesiące temu (w dniu 24 listopada 2014 r.) Grupa EM&F szeroko poinformowała rynek o zakończonym z sukcesem procesie finansowania. Grupa pozyskała środki finansowe na kolejne trzy lata, na dalszy rozwój kluczowych spółek portfelowych, w tym Grupy Empik, Grupy Smyk, spółek E-commerce, Szkół Językowych oraz Grupy Optimum Distribution, zatem jej sytuacja finansowa jest stabilna. Jednocześnie – Grupa EM&F uzgodniła z akcjonariuszami i instytucjami finansowymi strategię, w tym finansową, Grupy.

Ponadto, Zarząd Grupy EM&F jest zadowolony z wyników operacyjnych wypracowanych w okresie świątecznym 2014 r., poprawy efektywności operacyjnej, jak również realizacji długoterminowej strategii.

Publikacja sprawozdania finansowego za IV kwartał 2014 r. zaplanowana jest na 19 lutego 2015 r., zatem – stosując się do przepisów regulujących rynek kapitałowy w Polsce – Grupa będzie mogła omówić wyniki za ten okres wkrótce po publikacji.

Krzysztof Rabiański
Prezes Zarządu
Empik Media & Fashion S.A.

Thomas von Werner
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Empik Media & Fashion S.A.
Penta Investments

Daniel Haimovic
Partner Zarządzający
Grupa Eastbridge

Kategorie: Rynek Polski
Tagi: EMPiK

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.