Leasing, kredyt, faktoring jako formy finansowania przedsiębiorstw

Leasing, kredyt, faktoring jako formy finansowania przedsiębiorstw

Przegląd

“Leasing, kredyt, factoring jako formy finansowania przedsiębiorstw. Analiza porównawcza i korzyści dla przedsiębiorcy”

Barbara Baran, Krzysztof Biernacki, Agnieszka Kowalska, Artur Kowalski

leasing-kredyt-faktoring

Prezentowana publikacja ma za zadanie ułatwić wybranie usługi najbardziej optymalnej dla przedsiębiorcy spośród bardzo wielu oferowanych na rynku finansowym.W poszczególnych rozdziałach poruszone zostały kwestie dotyczące istoty i genezy leasingu, faktoringu, przedstawione zostały najbardziej popularne rodzaje leasingu i faktoringu oraz kredytów i pożyczek. W opracowaniu omówiono prawne i podatkowe aspekty tych umów, z uwzględnieniem aktualnego orzecznictwa sądowego w przedmiotowym zakresie.

Szereg przykładów i praktycznych rozwiązań zawierają rozdziały o zasadach ujmowania operacji leasingu, faktoringu i kredytu w księgach rachunkowych, zgodnie z zasadami prawa bilansowego i krajowych standardów rachunkowości, w tym KSR nr 5 „Leasing, najem i dzierżawa”.

Osobny, obszerny rozdział poświęcony został szczegółowej, popartej przykładami liczbowymi analizie finansowej kredytu (pożyczki), leasingu i faktoringu. Ma on na celu wskazanie najbardziej optymalnej, pod względem finansowym i podatkowym formy finansowania. Rozróżnienie płaszczyzny finansowej i podatkowej niesie ze sobą odmienne cele analizy.

cena: 59 zł
Złóż zamówienie przez ksiegarnię internetową wydawnictwa Difin www.ksiegarnia.difin.pl, a otrzymasz 10% rabatu.
Tagi: Difin

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.