Canon prezentuje – Océ ImageStream 2400

Przegląd

Canon come and see

 

Canon prezentuje
Océ ImageStream 2400 i rozszerza możliwości druku cyfrowego na mediach offsetowych

Warszawa, 26 lutego 2015 r. Canon Europe prezentuje urządzenie Océ ImageStream 2400, które rozszerza zakres zastosowań druku cyfrowego o obsługę powlekanego papieru offsetowego o szerokości do 20,5’’ (520 mm) oraz dwustronny druk formatów A4 w układzie 2-up.

Océ ImageStream 3500 to pierwszy model z tej serii, który został zaprezentowany w październiku 2014 r. Jest to pełnokolorowy atramentowy system Canon, który umożliwia druk na standardowym papierze offsetowym. Urządzenia z tej serii są wyposażone w najnowszą technologię szybkiego druku atramentowego w natywnej rozdzielczości 1200dpi oraz nową mieszankę tuszu, która pozwala drukować na jeszcze szerszej niż dotychczas gamie mediów, w tym na powlekanym i niepowlekanym papierze offsetowym czy nośnikach o niskich gramaturach. Oznacza to, że dostawcy usług druku, pracujący na systemach ImageStream mogą łączyć offsetowe i cyfrowe linie produkcyjne bez konieczności korzystania z dwóch różnych rodzajów papieru, zachowując przy tym wysoką jakość wydruku.

System Océ ImageStream 2400 umożliwia wykorzystanie tej technologii w nowych zastosowaniach, które wymagają druku o szerokości 516 mm (20,3’’) i optymalnej prędkości pracy na poziomie 160m/min, co daje imponujący wynik 2154 stron A4 na minutę.

Oce ImageStream 2400

Od momentu premiery Océ ImageStream 3500 otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od naszych klientów” – mówi Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe. „Seria ImageStream pomaga rozwijać firmom ich potencjał, uzupełniając zakres oferowanych usług offsetowych o możliwości druku cyfrowego. System pozwala również na całkowite przejście na technologię cyfrową, zachowując przy tym możliwość druku na dobrze znanym powlekanym papierze offsetowym czy nośnikach o niskich gramaturach”.

Klienci wyrażali zapotrzebowanie na tak wszechstronny system, który pozwalałby również na dwustronne drukowanie formatów A4 w układzie 2-up, tak aby połączyć możliwości maszyny z obecnym modelem działalności. Portfolio urządzeń Océ zawiera wiele systemów drukujących w tym formacie, zatem naturalnym krokiem było wprowadzenie rozwiązania, które spełni wymagania zarówno obecnych, jak i nowych, potencjalnych klientów”.

Océ ImageStream 2400 został zaprojektowany z myślą o szerokiej gamie profesjonalnych zastosowań, w tym druku książek, broszur, magazynów czy katalogów. System łączy doskonałą jakość, charakterystyczną dla druku offsetowego, z możliwościami jakie daje druk cyfrowy: obsługa krótkich czy mieszanych serii, wydruki na żądanie, produkcja materiałów spersonalizowanych. Océ ImageStream 2400 posiada wysokiej jakości skalowalny kontroler Océ SRA MP, który zapewnia możliwość nieprzerwanego druku serii zadań przy pełnej prędkości.

Opinie naszych klientów potwierdzają, że system Océ ImageStream pomoże im osiągnąć wyższy poziom wydajności i pozwoli rozszerzyć ofertę świadczonych usług” – mów Peter Wolff. „Dzięki systemowi ImageStream Océ 2400 te możliwości będą dostępne dla jeszcze szerszego grona odbiorców”.

Kategorie: Poligrafia
Tagi: Canon, poligrafia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.