Social Media 2014 w Polsce – co się zmieniło? Badanie IRCentral

Social Media 2014 w Polsce – co się zmieniło? Badanie IRCentral

Przegląd

Pomimo wysokiej popularności serwisów YouTube i Facebook, tradycyjne kanały społecznościowe, takie jak blogi czy mikroblogi, straciły na prestiżu i zainteresowaniu Internautów.

W 2014 r. zaobserwowano postępującą zmianę pokoleniową i odwrót młodzieży od głównych serwisów społecznościowych. Słabnie też tendencja do korzystania z wielu platform – w 2014 r. 8% internautów korzystało z pięciu serwisów miesięcznie (w 2013 r. 18%). IRCenter przedstawia wyniki badania mediów społecznościowych w Polsce.

Najpopularniejszymi serwisami pozostają Facebook i YouTube. Co szósty internauta korzysta z Facebooka codziennie, serwis YouTube odwiedzamy kilka razy w tygodniu (33%).

IRCenter badanie serwisów społecznościowych

W porównaniu do ubiegłego roku, aktywne czytanie blogów min. raz w miesiącu, deklaruje aż o 11% Internautów mnie. Zdecydowaną większość z nich stanowią młode kobiety (18-24), mieszkające w największych ośrodkach miejskich w kraju. Ich miejsce zajmują starsi mężczyźni. Tendencja może świadczyć o braku „zmiany pokoleniowej” w blogosferze skierowanej do kobiet. Rekomendację stanowią główną siłę blogosfery. Są one szczególnie ważne dla segmentu „młodych dorosłych” (25-34), coraz aktywniej korzystającego z tradycyjnych serwisów społecznościowych.

social1blogi IRCenterwięcej

 

 


(źródło: Marketing przy kawieIRCenter)
Tagi: social media

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.