Koniec czytników? W brytyjskich księgarniach sieci Waterstones nie sprzedają się czytniki Kindle

Jak czytamy w artykule Roberta Drózda, nie ma powodów do obaw. To, że czytniki nie sprzedają się w tradycyjnej sieci księgarń, nie odzwierciedla faktycznego zainteresowania czytelników książką elektroniczną.

„Wśród różnych bzdur dotyczących „końca czytników” ta jest powtarzana ostatnio bardzo chętnie. Wszystko przez informację prasową z sieci papierowych księgarni…

Światowy internet na początku roku, a polskie portale tydzień temu obiegła wieść, że w brytyjskich księgarniach sieci Waterstones nie sprzedają się czytniki Kindle!

No tak. Sieć wprowadziła urządzenia do oferty jakiś czas temu i pod koniec ubiegłego roku… nie było już dużego zainteresowania. Wobec czego zamierzają wycofać urządzenia z oferty i ten zamiar ogłosili radośnie światu.

Nie bardzo tylko rozumiem dlaczego ludzie mieliby chodzić do księgarni „papierowej” po czytniki. Oczywiście liczy się tutaj walor edukacyjny, to że personel może czytnik zaprezentować, pomóc w obsłudze i tak dalej – jak bardzo się to przydaje, widzimy po niemieckim sukcesie Tolino. Ale biorąc pod uwagę takie podejście Waterstones do czytników, nie sądzę, aby byli bardzo chętni do pomagania klientom w przejściu na e-booki, których przecież sami nie sprzedają.” czytaj dalej Świat Czytników

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.