Właśnie trafił do księgarń trzeci tom cyklu MONUMENT 14

Właśnie trafił do księgarń trzeci tom cyklu MONUMENT 14

Przegląd

Właśnie trafił do księgarń trzeci tom cyklu MONUMENT 14, autorstwa Emmy Laybourne, zatytułowany Wściekły wiatr. Ten ostatni, bardzo emocjonujący tom serii trzyma w napięciu do samego końca. Jak grupka zżytych ze sobą dzieciaków przetrwa koszmar świata po apokalipsie? Czy powiedzie im się kolejna próba ocalenia?

 

KILKANAŚCIORO DZIECI. JEDEN SUPERMARKET. MILION RZECZY, KTÓRE MOGĄ PÓJŚĆ ŹLE.

ZOSTAŃCIE NA MIEJSCU. ALBO UCIEKAJCIE DO DENVER.

Monument_14_Wsciekly_wiatrTO KONIEC.

Dean, Alex i inni w ostatniej chwili opuszczają przeznaczoną do zniszczenia strefę i lądują w obozie dla uchodźców w Kanadzie. Niektórzy odnajdują tam rodziny. Wszyscy cieszą się względnym spokojem po strasznych przejściach. Wtedy Niko natrafia w gazecie na zdjęcie Josie. Dziewczyna żyje!

A MOŻE…

Jej los jest jednak tragiczny. Razem z nowymi towarzyszami o grupie krwi zero przebywa w obozie-więzieniu na terenie Stanów. Zakochany Niko jest zdecydowany ją stamtąd wyciągnąć. Postanawia po nią jechać. Dołączają do niego Dean, Jake i Astrid, której ciążą i nienarodzonym dzieckiem interesuje się wojsko. Chcą ją poddać tajemniczym eksperymentom, musi więc zniknąć.

 

 

Autorka zręcznie przemienia to, co mogło być kolejną postapokaliptyczną książką dla młodzieży,
w pełen napięcia, przerażająco prawdziwy thriller” – „Publishers Weekly”

 

Mocny początek, a potem niesamowicie realistyczna historia przetrwania bohaterów z krwi
i kości, której zakończenie budzi autentyczny dreszcz” – „Booklist”

Emmy Laybourne jest pisarką i aktorką, jako artystka komediowa współpracowała m.in. z Comedy Central i MTV. Seria „Monument 14” to jej bardzo udany debiut powieściowy.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.