"Pakt zabójców" – nowa powieść Wydawnictwa WAM

"Pakt zabójców" – nowa powieść Wydawnictwa WAM
Max Gallo
PAKT ZABÓJCÓW

Wydarzenia zimowego poranka 1917 roku zmieniają życie młodej hrabiny, Julii Garelli. Wybucha rewolucja, o której marzyła wspólnie z ukochanym, bliskim współpracownikiem Lenina. Julia poznaje Stalina i Hitlera, staje się świadkiem porozumienia między komunistami i nazistami. Wkrótce pada ofiarą systemu…
Pakt zabójców to pasjonująca powieść inspirowana historią niemieckiej komunistki, Margaret Buber-Neumann. By schronić się przed Hitlerem, uciekła do ZSRR. Stalin zesłał ją na Syberię, a w lutym 1940 roku – aby uszanować pakt niemiecko-sowiecki – wydał ją nazistom. Została osadzona w obozie w Ravensbrück.
Margaret była świadkiem w procesie przeciwko dwóm totalitaryzmom w 1949 roku.

Jestem jedną z zesłanych do gułagu, którą 8 lutego 1940 agenci NKWD przekazali SS na moście w Brześciu. Moje życie jest dowodem na pokrewieństwo i bliskość tych dwóch systemów ucisku, nazizmu i komunizmu, dwóch twarzy jednego potwora.

Małgorzata Buber-Neumann

Max Gallo (ur. 1932) – francuski historyk, powieściopisarz, eseista i polityk włoskiego pochodzenia. Uważany jest za niedoścignionego mistrza biografii. Nakładem Wydawnictwa WAM ukazał się jego pięciotomowy cykl znakomitych powieści historycznych „Rzymianie”.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.