"Syreny z Tytana" Kurta Vonneguta w księgarniach

"Syreny z Tytana" Kurta Vonneguta w księgarniach
„Syreny z Tytana” Kurta Vonneguta w księgarniach
 
 
 
Kurt Vonnegut jest mistrzem współczesnej literatury amerykańskiej. Jego czarny humor, satyryczna wena i niezrównana wyobraźnia po raz pierwszy zwróciły uwagę amerykańskich czytelników w Syrenach z Tytana w roku 1959, a pozycję „prawdziwego artysty” potwierdziła Kocia kołyska w roku 1963. Syreny z Tytana to powieść otoczona kultem przez miłośników fantastyki, w kostiumie science fiction oferująca wszystko to, za co kochają Vonneguta miliony czytelników na całym świecie: skryte pod maską ironii pytania o sens otaczającego nas świata.
 
„Vonnegut to George Orwell, dr Caligari i Flash Gordon w jednym… Jedyny, niepowtarzalny i prawdziwie zwariowany analityk ludzkich sumień”. Time

Syreny z Tytana obierają sobie za przedmiot rozważań ciekawe skądinąd zagadnienie, czy człowiek jest panem swoich kroków na tej ziemi. Czy ma możliwość za pomocą woli kierować swoim losem, czy skazany został na kaprysy ślepych sił, które popychają go gdzie zechcą – jak korek na morzu rozkołysany przez tajfun. (…) Znajdziemy w tej książce niepospolite dzieje Malachiego Constanta, właściciela największej fortuny na Ziemi. Zawdzięczał ją ojcu, który pędząc szare życie i kompletnie nie wiedząc, o co w nim chodzi, wpadł pewnego razu na pomysł, by kupować przedsiębiorstwa, których inicjały stanowią kolejne litery Biblii. Na Tytanie tymczasem od dwunastu tysięcy lat biwakuje Salo, przedstawiciel potężnej cywilizacji tralfamadorskiej, wysłany do sąsiedniej galaktyki z wiadomością. W pobliżu Słońca statek uległ awarii. Salo musiał lądować na Tytanie. Zawiadomił o kłopotach rodzinną planetę i czekał na część zamienną do statku. (…) Dostarcza mu jej syn Malachiego, Chrono; część ta stanowi czterocalowy odcinek stalowej taśmy z wyborowanymi dziurkami.

Wkrótce kolejna książka Vonneguta Sinobrody.


Tego autora w sprzedaży:
Kocia kołyska, Rzeźnia nr 5, Niech pana Bóg błogosławi, panie Rosewater, Slapstick, albo nigdy więcej samotności, Rysio snajper, Niedziela Palmowa, Witajce w małpiarni, Pianola, Galapagos, Śniadanie mistrzów czyli żegnaj, czarny poniedziałku.

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.