Dla Ciebie zawracamy Wisłę kijem – 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

bottom banner
Wpław przez Wisłę i Dunaj

Według Wikipedii w Dunaju żyje 180 gatunków ryb, a w Wiśle jest ich ponad 120. Od 23 do 26 października przez Wisłę i Dunaj przepłynie blisko 650 ryb znanych powszechnie jako Wydawcus polonicus i externus. Ich naturalne środowisko to książki. Są szczególnie wrażliwe na słowo pisane. Zaprzeczają tezie, że ryby głosu nie mają. Smakują wybornie z epiką, liryką i dramatem. Wykaz gatunków znajdziesz na liście wystawców 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Czujesz się mocny w wędkowaniu? Sprawdź, kogo będziesz mógł złowić na haczyk. A nuż spełnią się Twoje trzy życzenia…

Piechotą na Węgry

Według Google Maps z Krakowa do Budapesztu dojedziesz w ciągu 6 godzin. Jeśli zdecydujesz się na pieszą wycieczkę, nad Dunajem zasiądziesz po ok. 77 godzinach (pod warunkiem, że nie będziesz jadł, spał i narzekał na zmęczenie). W dniach 23-26 października Budapeszt będzie bliżej niż myślisz (na cztery dni zapomnij o Google Maps). Wystarczy, że odwiedzisz 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, a uroki Budy, Obudy i Pesztu nie będą miały przed Tobą tajemnic. Nie dajesz wiary? Sprawdź, kto będzie tegorocznym gospodarzem Salonu Małe Ojczyzny i… chodź z nami na Węgry.

Lotem przez kontynenty

Według Księgi rekordów Guinnessa pierwszym człowiekiem, który samotnie okrążył Ziemię samolotem bez międzylądowania i tankowania, był Steve Fosset. 37 tysięcy kilometrów przeleciał w 2 dni 19 godz. 1 min. i 46 s. Nasza podróż potrwa nieco dłużej. W ciągu czterech dni przelecimy nad Australią, zahaczymy o Syrię, przemierzymy Kanadę i USA, zatrzymamy się m.in. w Finlandii, Austrii i Belgii. Poszybujemy w kierunku Słowacji, Węgier i Czech. Po czym zawrócimy do Wielkiej Brytanii, po drodze lądując we Francji i Włoszech. Trasę naszej wycieczki wyznaczą zagraniczne wydawnictwa, które w tym roku będziemy gościć w EXPO Kraków. Sprawdź szczegóły podróży i proszę, zapnij pasy. Startujemy.

www.ksiazka.krakow.pl
www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie
http://targowehistorie.blogspot.com

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.