Amos Oz pierwszym laureatem nagrody Siegfrieda Lenza
Amos Oz pierwszym laureatem nagrody Siegfrieda Lenza
Ideą nagrody jest wyróżnianie pisarzy, którzy nawiązują do idei i ducha twórczości Siegfrieda Lenza. W pisarstwie Amosa Oza jury nagrody znajduje odzwierciedlenie ważnych problemów współczesności i złożonych losów jednostki.
Siegfried Lenz urodził się w 1926 roku w Ełku, najbardziej znaną jego
powieścią jest “Lekcja niemieckiego”, mieszka w Hamburgu, jest honorowym
obywatelem tego miasta.
powieścią jest “Lekcja niemieckiego”, mieszka w Hamburgu, jest honorowym
obywatelem tego miasta.
Amos Oz
Amos Oz to eseista, prozaik i publicysta, najpoczytniejszy na świecie izraelski pisarz. Studiował literaturę i filozofię na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Walczył w wojnie sześciodniowej oraz w wojnie Jom Kipur. Od lat działa na rzecz pokoju między Izraelem a Palestyńczykami. Został uhonorowany literacką Nagrodą Izraela oraz licznymi nagrodami międzynarodowymi, a jego książki przełożono na trzydzieści siedem języków. Od kilku lat wymienia się go wśród kandydatów do literackiej Nagrody Nobla.
Wręczenie nagrody odbędzie się 14 listopada b.r. w ratuszu w Hamburgu.
Artykuły powiązane:
Kategorie:
Nagrody
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/wirtua/domains/wirtualnywydawca.pl/public_html/wp-content/themes/waszww-theme/includes/single/post-tags.php on line 4
O autorze
Skomentuj
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.







