Found in Translation dla Piotra Florczyka

Przegląd

Nagroda Found in Translation Award za rok 2016 przyznana została Piotrowi Florczykowi za przekład tomu wierszy Anny Świrszczyńskiej Budowałam barykadę (Building the Baricade), który ukazał się nakładem wydawnictwa Tavern Books.

Piotr Florczyk jest poetą oraz tłumaczem polskiej poezji współczesnej na język angielski. W dorobku translatorskim, prócz wierszy Świrszczyńskiej, ma także wybory poezji Wojciecha Bonowicza, Juliana Kornhausera, Jacka Gutorowa, Jarosława Mikołajewskiego, Pawła Marcinkiewicza i Dariusza Sośnickiego.

Found in Translation Award przyznawana jest dorocznie tłumaczowi/tłumaczce najlepszego przekładu literatury polskiej na język angielski, który ukazał się w minionym roku w formie książkowej. W tegorocznym jury zasiadali: Bill Johnston (laureat z ubiegłego roku) oraz Robert Szaniawski, Anna Domańska, Roland Chojnacki i Dariusz Jaworski (dyrektorzy IKP w Londynie, IKP w Nowym Jorku, IP w Nowym Delhi i Instytutu Książki). Laureat otrzyma nagrodę pieniężną wysokości 16.000 PLN, dyplom oraz trzymiesięczną rezydencję w Krakowie, fundowaną przez Instytut Książki.

Wręczenie nagrody odbędzie się 13 marca 2017 r. w British Library podczas Międzynarodowych Targów Książki w Londynie, na których Polska wystąpi w roli Market Focus Country.

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.