"Święty Chaos" – najnowsza powieść C. Harasimowicza już w sprzedaży

"Święty Chaos" – najnowsza powieść C. Harasimowicza już w sprzedaży
Święty Chaos – najnowsza powieść C. Harasimowicza już w sprzedaży!Strzeżcie się – nadciąga Święty Chaos!
Czy Jamy Ulan – superagentka CIA, Tatarka polskiego pochodzenia – zdoła uchronić świat?
 
Połączenie political fiction i powieści sensacyjnej, jakiego w Polsce  jeszcze nie było!

 
Filmowe obrazy masakry amerykańskiego oddziału najemników w Faludży błyskawicznie obiegły świat i wstrząsnęły opinią publiczną. Autorka tego przekazu, Jamy Ulan, z pochodzenia polska Tatarka, komandoska i agentka CIA, wkrótce została rozpoznana przez Al-Kaidę, schwytana i stracona. Egzekucję oglądał w telewizji cały świat, w tym także jej rodzina.
Jednak śmierć okazuje się nowym początkiem. Jamy dostaje się bowiem w ręce tajemniczych zleceniodawców, którzy w zależności od potrzeb zmieniają jej psychikę i ciało. Jamy pojawia się w różnych krajach, z bronią w ręku uczestniczy w brutalnych wydarzeniach zmieniających losy świata. Choć piekielnie inteligentna i silna, zostaje zmanipulowana. Nie wie już, kim jest i jakie plany wobec niej mają „preceptorzy“. Udręczona, zamknięta w obcym ciele, buntuje się przeciw narzuconej roli. Tymczasem mocodawcy konsekwentnie realizują swój plan – pragną, by rzeczywistość ogarnął Święty Chaos.
 
Książa otwiera trylogię, która łączy w sobie political fiction oraz powieść sensacyjną. W przygotowaniu kontynuacja zatytułowana Święta Sieć.
Święty Chaos miał już premierę w postaci serialu audiobookowego (Audioteka.pl) – dotychczas udźwiękowiona została jedna trzecia książki. Zakupiono także prawa do wersji anglojęzycznej i ekranizacji. Wkrótce powstaną komiks, komiks interaktywny oraz gra komputerowa. 
 
Cezary Harasimowicz, pisarz, aktor, dramaturg, scenarzysta filmowy. Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej studiował historię sztuki w londyńskim Courtauld Institute of Art i polonistykę na KUL. W 1980 roku ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, potem przez cztery lata występował na scenie tego teatru. Przez pewien czas grywał w filmach, jednak prawdziwą sławę i uznanie przyniosły mu scenariusze (Ekstradycja 3, Przeprowadzki, Daleko od okna). Opublikował kilka powieści (Pesel 890604…, Victoria) oraz zbiór opowiadań; tworzy także słuchowiska radiowe i dramaty (Lombard pod Apokalipsą, Pecunia non olet, Dziesięć pięter). Członek Europejskiej Akademii Filmowej, wielokrotnie wyróżniany przez jury krajowe i międzynarodowe. Został uhonorowany m.in. Europejską Nagrodą Filmową za 300 mil do nieba. Zwycięstwo w konkursie Hartley-Merrill oraz nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapewnił mu scenariusz do Bandyty. Scenariusz ten uznano za najlepszy na warsztatach Roberta Redforda w Sundance Institute.

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.