Debiut króla horroru w gatunku powieści detektywistycznej

Debiut króla horroru w gatunku powieści detektywistycznej
DEBIUT KRÓLA HORRORU W GATUNKU POWIEŚCI DETEKTYWISTYCZNEJ!

Pojedynek światła i ciemności.
Po stronie światła stoi emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, desperacko pragnący dopaść szaleńca, który zabił osiem osób, trzy skazał na los warzywa, a jedną popchnął do samobójstwa.
Ciemność reprezentuje człowiek, który zabił ludzi dla czystej przyjemności – bo chciał wiedzieć, jak to jest – i najprawdopodobniej jeszcze go to nie usatysfakcjonowało…

W nękanym kryzysem amerykańskim mieście zdesperowani ludzie stoją w kolejce po pracę. Niektórym nie będzie już potrzebna, bo w tłum bezrobotnych wjeżdża na pełnym gazie szaleniec
w mercedesie. Zebrawszy swoje żniwo – ośmiu zabitych i kilkunastu rannych – znika w porannej mgle. Policji nie udaje się znaleźć sprawcy.
Pogrążający się w depresji Bill Hodges, emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, myśli o tej nierozwiązanej sprawie równie często jak o samobójstwie. Dopiero list od zabójcy z mercedesa, który w zamierzeniu nadawcy miał popchnąć byłego policjanta do tego ostatecznego kroku, budzi w nim wolę życia. Potrzeba znalezienia sprawcy masakry bezrobotnych wynika w równej mierze z pragnienia wymierzenia sprawiedliwości, co z przeświadczenia, że morderca jeszcze nie zaspokoił swojej chorej żądzy zabijania.
Rozpoczyna się wyścig z czasem. Stawką jest życie setek, a nawet tysięcy ludzi, a przeciwnik jest wprawdzie szaleńcem, ale piekielnie inteligentnym.

PREMIERA ŚWIATOWA 3 czerwca!
PREMIERA POLSKA 4 czerwca!

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.