Roma i Amor – historia prawdziwa – powieść Jerzego Zielińskiego

Przegląd

Bohaterka powieści Jerzego Zielińskiego, Roma, w wieku trzydziestu trzech lat wychodzi za mąż za starszego od siebie o dwadzieścia pięć lat, niewidomego drobnego przedsiębiorcę. Małżeństwo z nim jest dla Romy pasmem cierpień. Igor znęca się nad nią psychicznie, fizycznie, stosuje też przemoc seksualną.

Utarczki słowne przechodziły często w rękoczyny i, mimo że Roma broniła się jak mogła, obrywała razy wymierzane w szale, przy użyciu białej laski, którą zawsze miał przy sobie.
Ten przedmiot, powszechnie używany przez niewidomych w celu bezpiecznego poruszania się w przestrzeni i stanowiący swoisty znak rozpoznawczy, znalazł w rękach Igora nowe, okrutne zastosowanie. W napadach szału bił nim na oślep, gdy udało mu się zapędzić przestraszoną kobietę w narożnik pomieszczenia.”

W końcu zdesperowana kobieta, wykorzystując lubieżność męża, przyczynia się do jego śmierci. Jako wdowa przejmuje firmę. Bezpieczeństwo finansowe i wolność od tyrana powodują, że odżywa, odradza się jako kobieta.

roma i amor

Podczas wyjazdu z przyjaciółmi poznaje Piotra, mężczyznę czułego, wrażliwego i wykształconego. Piotr jednak cierpi na chorobę, która odbiera mu wzrok… Pomimo lęków wynikających z wcześniejszych doświadczeń, Roma postanawia związać się z nim. Wkrótce biorą ślub. Szybko się jednak okaże, że zza fasady kulturalnego i wrażliwego mężczyzny wydostanie się zupełnie inne oblicze tego człowieka…

„Roma i Amor – historia prawdziwa” Jerzego Zielińskiego jest współczesną powieścią obyczajową o walce z niesprzyjającym losem, popełnianych w życiu błędach i pragnieniu miłości.

Autor/autorzy: Jerzy ZielińskiLogo Psychoskok
Tytuł: Roma i Amor – historia prawdziwa
Ilość stron: 180
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok
Format książki: Druk, ebook
ISBN: 9788379004065
Książka do kupienia między innymi na: http://www.empik.com/roma-i-amor-historia-prawdziwa-zielinski-jerzy,p1110436875,ksiazka-p
Cała oferta wydawnicza ebooków między innymi na: http://www.ebooki123.pl
Cała oferta wydawnicza książek papierowych między innymi na: http://bonito.pl/wydawnictwo/psychoskok/0
Polub nas na Facebooku

Kategorie: Literatura
Tagi: Psychoskok

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.