Nowe wydanie „Simon oraz inni homo sapiens” już w księgarniach!

Przegląd

W związku z wyczerpaniem nakładu powieści „Simon oraz inni homo sapiens”, przygotowaliśmy kolejne wydanie książki – z nową korektą i dodaną informacją na temat premiery filmu. „Twój Simon” został ciepło przyjęty przez polskich widzów i krytyków, co niezwykle mocno nas cieszy. Mamy nadzieję, że dla osób, które poznały historię Simona dopiero teraz, możliwość zakupienia książki w klasycznej oprawie będzie prawdziwą gratką.

Simon oraz inni homo sapiens
wydanie II

Autor: Becky Albertalli
Tytuł oryginalny: Simon vs. the Homo Sapiens Agenda
https://papierowyksiezyc.pl/Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 302
Format: 13.0 x 19.7 cm
Numer ISBN: 978-83-65830-58-6
Kod paskowy (EAN): 9788365830586

Światowy bestseller, na podstawie którego nakręcono film „Twój Simon”!

Zabawna i urocza powieść dla czytelników od lat nastu do stu. Pełna humoru i niezwykle wzruszająca historia o dojrzewaniu i wychodzeniu z szafy współczesnego nastolatka – opakowana w historię nieporadnej pierwszej miłości – to zwalający z nóg debiut Becky Albertalli.
Jeżeli lubicie niebanalne, zabawne i lekkie historie z mądrym przekazem, jeżeli nie boicie się kontrowersyjnych tematów i doceniacie wartościową literaturę, jeżeli kochacie uroczych, absolutnie niepowtarzalnych bohaterów literackich – koniecznie musicie poznać Simona Spiera i jego historię. Historię, której przekaz jest prosty: każdy zasługuje wielką miłość.
Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez niego wiadomość mailowa wpada w niepowołane ręce, pojawia się ryzyko, że jego wielki sekret ujrzy nagle światło dzienne. Simon pada ofiarą szantażu: jeśli nie zostanie swatem dla klasowego błazna, Martina, wszyscy dowiedzą się, że jest gejem. A co gorsza, w niebezpieczeństwie znajdzie się także Blue, chłopak, z którym Simon wymienia maile.
W wąskiej grupce przyjaciół Simona pojawiają się coraz częstsze spięcia, korespondencja mailowa z Blue z każdym dniem robi się coraz gorętsza, a spokojne dotąd życie Simona zaczyna się dziwnie komplikować. Niechętny wszelkim zmianom chłopak musi znaleźć sposób na wyjście ze swojego bezpiecznego kokonu, zanim zostanie z niego brutalnie wypchnięty – i to tak, żeby nie zrazić do siebie przyjaciół, uniknąć kompromitacji i nie zepsuć tego, co rodzi się między nim a najcudowniejszym i najbardziej tajemniczym chłopakiem, jakiego dotąd spotkał.

 

 

Kategorie: Literatura